TATİLDEN DİPLOMASİYE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tatilini geçridiği Bodrum'dan ayrıldı. Başbakan, Dışişleri...

TATİLDEN DİPLOMASİYE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tatilini geçridiği Bodrum'dan ayrıldı. Başbakan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile birlikte Rusya'ya gitti.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bodrum'dan ayrılmak üzere öğle saatlerinde Milas- Bodrum Havaalanı'na geçti. Havaalanı'nda Başbakanı Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, İl Emniyet Müdür Emin Körpe ve protokol üyeleri karşıladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir süre VIP salonunda, Ana uçağının gelmesini bekledi. Yaklaşık 15 dakika sonra alana gelen Ana uçağından inen Dışışleri Bakanı Ali Babacan VIP salonuna geçerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. İkili daha sonra VIP salonundan ayrılarak Ana uçağına bindiler. Başbakan ve Dışişleri bakanını kalabalık bir protokol uğurladı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın görüşmeler için Rusya'ya gittikleri öğrenildi.Başbakanlık Basın Merkezi'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı; “Sayın Başbakanımız, Gürcistan'da yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün Moskova'ya hareket edecektir.
Sayın Başbakanımızın, Rusya Federasyonu Başbakanı Sayın Putin ile ikili bir görüşme gerçekleştirmesi, arkasından da 14 Ağustos 2008 günü Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e geçerek, Devlet Başkanı Sayın Saakaşvili ile bir görüşme gerçekleştirmesi öngörülmektedir.
Sayın Başbakanımızın Moskova ve Tiflis ziyaretlerinin, bölgede sürdürülebilir bir barış ve istikrar ortamının tesisine katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.”