TED'Lİ MİNİKLERDEN KENT TV'YE ZİYARET

Bodrum TED Koleji hazırlık sınıfı öğrencileri, Kent Medya Grubunu ziyaret etti....

TED'Lİ MİNİKLERDEN KENT TV'YE ZİYARET
Bodrum TED Koleji hazırlık sınıfı öğrencileri, Kent Medya Grubunu ziyaret etti.

Teknolojik Yaşam ve İletişim ünitesi kapsamında bir medya kuruluşunun çalışmalarını yerinde görmek üzere, 4 öğretmen eşliğinde Kent Haber Merkezine gelen 50 öğrenci Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ve Kent Medya Grubu çalışanları tarafından karşılandı.

İlk olarak gruplar halinde televizyonun reji bölümünü gezen öğrencilere buradaki çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Daha sonra stüdyo ve montaj bölümlerini ziyaret eden meraklı öğrenciler, sık sık sorular sorarak meraklarını giderdiler.

TED Bodrum Koleji Anaokulu Öğretmeni Özlem Erdem, ünite konuları kapsamında ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

"Ünitemizdeki, Teknolojik Yaşam ve İletişim konuları ile ilgili üniteye giriş kapsamında Kent TV'yi ziyaret ederek başladık. Çocuklarımız büyük bir merakla geldiler ve rejiyi, montaj odasını ve canı yayın stüdyosunu gezdiler. Burada gördükleriyle eski bilgilerini karşılaştıracağız hep birlikte. Amacına uygun güzel bir gezi oldu" dedi.

Geziyi tamamlayan öğrencilerden Naci Balkan Gülinan, kameraların ve bilgisayarların çok ilgisini çektiği söyledi. Bazı çocuklar da gördüklerinden etkilendiklerini belirterek haberci olmak istediklerini söylediler.

Yaklaşık bir saat süren ziyaret sonrasında öğrenciler ve öğretmenler ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Kent Tv'den ayrıldılar.