Tiyatrocular Kent Ekranlarında...

Tiyatro oyuncusu, yönetmen ve yazar Kerem Kobanbay ile oyuncu ve yönetmen Ömer Özkoca’nın hazırlayıp sunduğu “Tiyatrolar Sokağı” isimli program, Kent TV ekranlarında başlıyor.

Tiyatrocular Kent Ekranlarında...

Konacık Mahallesi Kale İş Merkezi’nde faaliyet gösteren Bodrum Deneme Sahnesi, Cabaretto ve Tiyatro Akla Kara ile çeşitli atölyelerin bulunduğu sokak, Tiyatrolar Sokağı olarak anılıyor. Sokakta faaliyet gösten sanat mekanlarını ve sanatçılarını tanıtmayı, yaşadıkları sorunları paylaşmayı hedefleyen “Tiyatrolar Sokağı” isimli program, Perşembe günü 16.30’da yayınlanacak ilk bölümüyle Kent TV ekranlarında başlıyor. 

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Ömer Özkoca, program ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum’da bir Tiyatrolar Sokağı var ama kimsenin haberi yok. Milleti bundan haberdar edelim dedik. 3 tane tiyatrosu olan bir sokağımız. Biz programda burada olanı biteni, televizyonda anlatmaya çalışacağız, hareketlerini, faaliyetlerini. Hayattan, tiyatrodan, zaman zaman sinemadan, değişik sanat alanlarından konuklarımız olacak, muhabbetlerimiz olacak. İkimizin de yılların verdiği tecrübe ile harmanlayıp kendi kendimize sohbet ederken birilerini de buna alet edeceğiz. Sonra da birileri seyretsin, bizden haberdar olsun diye programa başladık.”

Tiyatro Akla Kara’nın kurucusu oyuncu, yönetmen, yazar Kerem Kobanbay ise Bodrum’da daha önce yerleşik tiyatro mantığının olmadığını dile getirerek şöyle konuştu;

“Burada daha çok turne tiyatrosu vardı. Fakat şimdi düzenli bir şekilde, sezon boyunca tekrar eden oyunları takip etmek Bodrum seyircisinde yeni bir alışkanlık haline geldi. Biz de bunu oturtmaya çalışıyoruz. Burada 3 tane tiyatro var. Çok keyifliyiz, güzel repertuvarlar oluşturuyoruz. Her sene farklı türden oyunlar oynuyoruz. Bizim mesela bu sene ‘3 Kafadar’ isimli komedi oyunumuz ve ‘Kırık Ney’ adında bir dramımız var. Seyircilerimizi oyunlarımıza bekliyoruz. Gelen seyircilerimiz oyunlarımızdan çok memnun ayrılıyorlar, bu çok önemlidir. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Salonlarımız cep sahneler. Bizimki 50 kişilik. Bunun verdiği bir keyif var. Büyük sahnede alamayacağınız bir elektriği küçük sahnelerde alıyorsunuz.”

Tiyatrolar Sokağı’nda 8 Ekim’de sezonu açacakların dile getiren Kobanbay, “8-14 Ekim arasında bir tiyatro festivalimiz olacak. Burada her gün 3 mekanda da farklı türde oyunlar olacak. Seyircilerimizi, bu festivale de bekliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Kobanbay ve Özkoca, son olarak “Tiyatrolar Sokağı programını seyredin ve Tiyatrolar Sokağı’na gelin. Çünkü tiyatro iyidir.” ifadelerini kullandılar.