Müteahhitler Ortak Çatı Altında

Bodrum’da bir süre önce kurulan Bodrum Müteahhitler Derneği’nin Başkanı Mehmet Öztürk, ilçede yapacakları çalışmalardan bahsetti.

Müteahhitler Ortak Çatı Altında

İlçedeki inşaat işverenleri ve yüklenicileri bir araya gelerek Bodrum Müteahhitleri Derneği’ni kurdular. Neva Prestij yapı ve Troyan Savunma Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk, oybirliği ile 5 yıllığına başkan seçildi. Dernek Başkanı Mehmet Öztürk, ilçede yapmayı planladıkları çalışmalardan bahsederek şunları söyledi;

“İlçemizde İnşaat faaliyetlerinin yoğunluğu nedeni ile devlet organları, belediyemiz ve diğer sivil toplum örgütleri ile bağ kurabileceğimiz bir organizasyon eksikliğimiz söz konusu idi. Şimdi bir araya geldik ve çalışmalarımız olacak. Daha önce yaşanan büyük yangınlarda iş makinelerimizi bir araya gelerek değil, bireysel olarak yangın bölgesine ve depremde yine deprem bölgesine organizasyon eksikliği ile sevk etmiştik. Bunları düzene koymak istiyoruz. İlçemizde çok büyük bir hafriyat kamyonu problemi var. 50 kilometre ilerideki Milas’ın köylerine döküm yapmamız istendiğinden trafik yoğunluğu ve yollara dökülen topraklarda yol kirliliği, kayganlaşma ve çökmeler oluyor. Yollardaki güvenlik riskini azaltmak ve kazalarını önlemek için ilçe içinde hafriyat malzemesinin geri dönüşümle yol malzemesine çevrilme işi konusunda projelerimiz olacak. Sektörümüzün devlet kademelerinde ve belediyelerde yaşadığı zorluklarda üyelerimizin yanında olup, aynı zamanda sektörümüzü disiplin altına alarak kaçak ve çirkin yapılaşmaya önce kendimizce önlemler almaya çalışacağız. Bodrum’un daha yaşanır bir yer olması için biz de mücadele edeceğiz.”

Mehmet Öztürk, derneğin kurulmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.