TLB'DEN LİSELİLERE ATATÜRKÇÜLÜK EĞİTİMİ

Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Bodrum’da “Atatürkçülük Okulları” adlı bir eğitim...

TLB'DEN LİSELİLERE ATATÜRKÇÜLÜK EĞİTİMİ
Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Bodrum’da “Atatürkçülük Okulları” adlı bir eğitim düzenledi. Eğitim öncesi bir basın açıklaması yapılarak eğitim müfredatına tepki gösterildi.

Öğle saatlerinde Mandarin Resort Otel’de gerçekleştirilen programa Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanı Şeref Bozkurt ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Başkanı Yıldırım Gençer olmak üzere çok sayıda genç katıldı.

Basın açıklamasını okuyan TLB Genel Başkanı Yıldırım Gençer "Liseliler Atatürkçülük okullarında buluşuyor” başlıklı basın açıklamasına şöyle başladı:

“Bugün Muğla'nın Bodrum İlçesinde Atatürkçülük Okullarımızın ilk ayağını gerçekleştiriyoruz. 21 merkezde gerçekleştireceğimiz bu okullarda hedefimiz binlerce arkadaşımıza ulaşarak, Atatürk Devrimlerini öğrenmek ve günümüzdeki ihtiyacını tekrar anlamaktır. Ülkemizin mevcut durumda en büyük sorunlarının başında şüphesiz ki eğitim gelmektedir. Yıllardır eğitime yapılan müdahaleler, müfredat değişiklikleri ve sınav değişiklikleri başta öğrenci arkadaşlarımız olmak üzere bütün milletimizi tedirgin etmektedir. Bir ülkenin gelecek nesillerini yetiştirirken uygulanan eğitim politikalarına bu kadar sık ve bilim dışı müdahaleler o ülkenin geleceğini tehlikeye atmaktadır. Yaratılan bu tahribatın esas sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümettir. Ülkemiz daha yakın zamanda bu durumdan büyük dersler çıkarması gerektiği halde aynı yanlışlara kaldığı yerden devam etmektedir. Altın Neslin Sonuçları Fetullah Gülen'in "Altın Nesil" diye Türk milletinin önüne altın tepside sunduğu gençlik ve onu yetiştiren zihniyet 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştirmiştir. 277 vatandaşımızı şehit verdiğimiz bu kalkışmadan sorumlu olan o Altın Nesildir. Okullarda andımız, yasaklayan, vatanseverliği ve Atatürkçülüğü mahkum etmeye çalışan zihnıyet budur. Fakat aynı yanlışlar maalesef hala devam etmektedir" dedi.

Düzenledikleri Atatürkçülük eğitim programı hakkında da bilgi veren Gençer açıklamasına şöyle devam etti;

"Düzenlediğimiz Atatürkçülük Okulları ile arkadaşlarımıza Milli Eğitim Bakanlığının unutturmaya çalıştığı değerleri tekrar hatırlayacağız. Türk devriminin köklerini öğreneceğiz, Atatürk'ün yurt içinde ve yurt dışında etkilendiği fikir akımlarını öğreneceğiz. Atatürk'ün lise yıllarından başlayarak teşkilatıı hayata verdiği önemi öğreneceğiz. Bu okullarda rekabet yok, not kaygısı yok. Bu okullarda paylaşmak var. Bu okullarda birlikte öğrenmenin mutluluğu var. Bu okullarda ülkemizin milli birliği ve bütünlüğü var. Bu okullarda Atatürk İlke ve Devrimleri var. Bu okullarda milli, bilimsel ve laik eğitim var. Bu okullarda ülkemizin kurucu felsefesini ve bizi biz yapan milli değerlerimizi öğrenmek var. Bu okulların bir yaş sınırlaması yok. Bütün halkımızı bu okullara bekliyor, birlikte öğrenmeye ve öğretmeye davet ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Basın açıklamasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Kemalizm, Atatürk’ün uluslararası ve ulusal kaynaklardan etkilendiği fikir akımları, Atatürkçülük konularında salonu dolduran gençlere eğitimler verdi.