TORBA'DA KAÇAK RESTORAN YIKILDI

Torba'da bir restoran, kaçak ve ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıkıldı. Alınan bilgiye...

TORBA'DA KAÇAK RESTORAN YIKILDI
Torba'da bir restoran, kaçak ve ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıkıldı.
Alınan bilgiye göre Bodrum'un Torba Mahallesi'ndeki sahilde bulunan bir restoran Bodrum Belediyesi tarafından yıkıldı. İki iş makinesi tarafından gerçekleştirilen yıkım işleminde, zabıta ve jandarma ekipleri de hazır bulundu.
Yıkımın ardından gazetecilere açıklama yapan Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Vedat Bozbey, restoranın uzun süredir çevreyi kirlettiğini öne sürerek, şunları söyledi.
''Kıyı kenar çizgisinde yer alan bu restoran Torba Mahallesi için uzun süredir bir sorundu. Kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktık. Bu kararı encümen kararıyla aldık. Yıktığımız alanı halka açacağız. Daha önce Gümbet Mahallesi'nde uyguladığımız projeyi şimdi Torba'da uygulayacağız. Tüm kıyılarımızı temizleyeceğiz. Bu çalışmanın halkımıza faydalı olacağını düşünüyorum.''
Restoran işletmecisi Aydan Süzer ise bir kısmı daha önce boşaltılan restoranın yıkımına başlandığını, sabah saatlerinde çevredeki esnaftan öğrendiğini söyledi.
Yıkımın gerçekleşeceğinin kendilerine tebliğ edilmediğini iddia eden Süzer, şöyle konuştu.
''Bu bina 1966 yılında yapılmış. Biz 1999 yılından beri burayı restoran olarak işletiyoruz. İçeride eşyalarımız vardı ama buna rağmen yıkım yapıldı. Binanın mülkiyeti Bitez ve Yalı belediyelerine ait. Mağduriyetimizin giderilmesi için yasal girişimlerde bulunacağız'' dedi.