TUI İngiltere Programını Açıkladı

Bodrum’a her yıl binlerce turist getiren TUI İngiltere, yaz dönemi için 'sınırlı tatil', programını açıkladı. Listede Türkiye yok.

TUI İngiltere Programını Açıkladı

Turizm Güncel’de yer alan habere göre TUI İngiltere ve İrlanda, yaz döneminde gerçekleştirmeyi planladığı 'sınırlı tatil' programının detaylarını açıkladı.

Açıklanan programa göre şirket, İngiltere'in seyahat uyarısını kaldırmasıyla beraber 11 Temmuz'dan itibaren operasyonlara başlayacak. "İngilizleri yeniden tatile götürmeye hazırız" diyen TUI, 11 Temmuz'dan itibaren Ibiza, Palma, Korfu, Girit, Kos, Rodos, Lanzarote ve Tenerife'ye uçuşlara başlayacağını duyurdu. İlk aşamada bu 8 destinasyona 8 bin 300 turist gönderecek olan şirket, haftada 44 uçuş yapacak.

UKRAYNA’DA KISITLAMALAR 31 TEMMUZ’A KADAR UZATILDI

Öte yandan Türkiye'nin en erken açılmasını beklediği pazarlardan Ukrayna'da hükümet koronavirüs kısıtlamalarını 31 Temmuz'a kadar uzattı.

17 Haziran'da kabineyi toplayan Başbakan Denys Shmyhal, son bir haftada 4 bin 853 Ukrayna vatandaşının koronavirüse yakalandığını açıkladı. Shmyhal, bu sayının salgının başlangıcından bu yana kayda geçen en yüksek rakam olduğuna dikkat çekti.

Karantina kurallarının hafifletilmesinin pek çok insan tarafından karantina kurallarının kaldırılması olarak algılandığını kaydeden Başbakan Denys Shmyhal, "Bu anlayış durumu kötüleştirdi. Koronavirüs ortadan kalkmadı. Hastalık sağlık alt yapımızı ve ekonomimizi tehdit etmeye devam ediyor. İnsanların karantina kurallarından yorulduğunu görüyorum ama bu salgınla baş edebilmek için daha etkili bir yol yok. Ukraynalılar rahatlamamalı ve koronavirüs tehdidinin sürdüğünü bilmeli" diye konuştu.

Vaka sayısındaki hızlı artış nedeniyle 'uyarlanabilir' karantina kurallarını 31 Temmuz'a kadar uzattıklarını kaydede Denys Shmyhal, bununla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği 'uyarlanabilir karantina' uygulamasını dikkate alacaklarını ifade etti. Başbakan ayrıca, gerekmesi durumunda karantina kurallarının daha da sıkılaştırılacağını vurguladı.