TÜLOV Sinema Günleri Başlıyor

Türkiye Tanıtım Araştırma ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV) Bodrum Şubesi, sinema günleri düzenliyor. Ücretsiz olarak Oasis'te vatandaşlarla buluşacak İlk film, "Vatandaş Mustafa" adlı belgesel olacak.

TÜLOV Sinema Günleri Başlıyor

Rize’de Fırtına Vadisi üzerine kurulmak istenen Hidro Elektrik Santrallere(HES) karşı yaşam alanlarını korumak amacıyla tek başına başlattığı çevre ve hukuk mücadelesi ile tüm ülkede ses getiren “Vatandaş Mustafa”nın öyküsü, Bodrum’da gösterilecek. 

Ayne zamanda TÜLOV Bodrum’un başkanlık görevini sürdüren Av. Remzi Kazmaz’ın yazıp yönettiği bu ödüllü belgesel film, TÜLOV sinema günleri kapsamında 16 Ağustos Salı günü 21.00’da Oasis meydanındaki açık hava sinemasında gösterilecek. 

TÜLOV Bodrum Temsilciliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “TÜLOV olarak hazırladığımız TÜLOV Sinema Günleri kapsamındaki ilk gösterimiz 16 Ağustos Salı günü saat 21.00’da yapılacaktır. Birçok alanda hizmet veren ve kamu yararına çalışan Türkiye Tanıtım Araştırma ve Laik Oluşum Vakfı’nın amacı ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak gençlerin laik ve Atatürk’ün izinden ülkenin geleceğine sahip çıkması için onlara katkılarda bulunmak, maddi durumu iyi olmayan gençlere burs vermek, kültür sanat spor etkinlikleri düzenlemektir.” denildi.