Turizm Arazisi İcradan Satılık

Bodrum’da orman içerisindeki yaklaşık bir dönümlük turizm imarlı arazi, icradan satılığa çıkarıldı.

Turizm Arazisi İcradan Satılık

Bodrum 1. İcra Dairesi, Göl mahallesi Demir mevkiindeki, 139 ada 6 parseldeki 1009 metrekare büyüklüğündeki araziyi satışa çıkardı. Arsa 2. derece doğal sit alanı içerisinde TAKS 0,15 KAKS;0,30 yoğunluklu turizm tesis alanında kalıyor.

İcradan satışa çıkarılan arsa için 5 milyon 905 bin lira kıymet biçildi. Arsa için 1. açık artırma süresi 11 Mayıs, saat 11.30'da başlayacak 18 Mayıs saat 11.30'da sona erecek.

İhale ilanında arazinin özellikleri ise şu şekilde sıralandı;

Göl mahallesi Demir mevkii 139 ada 6 parsel sayılı taşınmaz 1/1000 Ölçek Koruma Amaçlı İman Planında 2. derece doğal sit alanı içerisinde TAKS 0,15 KAKS;0,30 yoğunluklu turizm tesis alanında kalmaktadır. Taşınmaz toplam 1009,19 m2 yüzölçümlü ve arsa niteliklidir. Taşınmaz Torba Kavşağı ve Bodrum yeni Otogarından Türkbükü yönüne devam eden Bülent Ecevit Caddesinin Demir Tatil köyü ayrımında konumludur. Taşınmaz Demir Tatil Köyü ayırımında Bülent Ecevit Caddesine 50 m mesafede konumludur, Düz sayılabilecek eğimde olan taşınmaz belirgin olmamakla birlikte dikdörtgene yakın geometrik platforma sahiptir. tTaşınmazın boş arsa olduğu, parsel içinde yaklaşık 10 adet çam ağacı dışında başkaca bir yapısal ve zirai muhdesatın bulunmadığı, parselin doğal yapısı gereği düz olan zemininin iş makineleri ile daha da düzleştirilmiş olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu büyük bir kısmın orman arazisi olduğu, taşınmazın kuzeyi ve doğusunun ise arsa nitelikli parseller ile çevrili olduğu, taşınmazın doğusundaki parseller üzerinde konut amaçlı bina inşaatlarının devam etmekte olduğu görülmüştür. Taşınmazın yaklaşık 1,3 km kuzey doğusunda ise Demir Tatil köyü ve Aman rüya Otel'e ait binalar bulunmaktadır. Demir Tatil köyünün bulunduğu koy Bodrum'da doğal yapısı bozulmayan önemli koylardan bir olarak dikkat çekmektedir. Taşınmazın çevre ve komşu parselleri ise doğal yapısı bozulmamış yöresel bitki örtüsü ile kaplıdır. Konu taşınmaz Bodrum Belediyesi yetki alanı içerisinde yeralmakta olup ulaşım ve toplu taşıma ve çöp toplama hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bu anda kanalizasyon alt yapı hizmetleri bulunmamaktadır.