TÜRK POLİSİ 169. YILI KUTLADI

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü Bodrum Belediye meydanında düzenlenen...

TÜRK POLİSİ 169. YILI KUTLADI
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü Bodrum Belediye meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Sabah saatlerinde Atatürk büstüne çelenk konmasıyla başlayan törene, Bodrum Kayamakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, İlçe Jandarma Komutan Vekili Erol Ürkütü, Sahil Güvenlik 1 Nolu Bot Komutanı Seyir Kıdemli Başçavuş Melih Geçgil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, Gaziler Derneği Başkanı ve üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün yaptığı konuşmada, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını ifade etti. Ömer Akgün, "şanla ve şerefle yazdığı 168 yıllık bir maziyi geride bırakmış olaan teşkilatımız 169. kuruluş yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır" dedi.

Emniyet mensuplarının teşkilatlarının kuruluş yıl dönümünü kutlayan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"168 yıldır, polis teşkilatımız, fedakarlıkla, vatanseverlikle, milletimizin birliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, insanlarımızın temel hak ve hürriyetlerini can ve mal güvenliğini sağlayan göz bebeğimiz bizim teşkilatımızdır. Polis Teşkilatımız, kanun hakimiyetinin sağlanmasında, insanların hizmetinde olmaktan dolayı çok onurlu bir görev ifa ediyor. İnşallah bundan sonra nice 100 yıllar görevini aynı şeref ve şanla yerine getirmeye devam edecektir" dedi.

Konuşmaların ardından, Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından, polis araçları ve bazı sivil araçlardan oluşan kortej geçişi yapıldı.

Kutlama töreni İskele Meydanında düzenlenen kokteyl ile devam etti.