Türkiye’de Korona'dan İlk Ölüm!..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 89 yaşında bir erkek vatandaşın korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Türkiye’deki vaka sayısı ise bugün 51 kişi artarak toplamda 98 kişiye ulaştı.

Türkiye’de Korona'dan İlk Ölüm!..

Çin’de Aralık 2019’da ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle 156 ülkede 6 bin 500 kişi ölmüş, 170 bin kişiye virüs bulaşmıştı. Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 11 Mart’ta açıklanmıştı. Hükümet, corona virüsünün yayılmasını önleyebilmek için insanların toplu olarak bulundukları birçok mekanın kapatılmasına karar vermişti.

Bakan Koca, 89 yaşındaki hastanın virüsü ‘Çin temaslı’ bir çalışanından kaptığını aktardı. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet eden Bakan Koca, “Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim 1,5-2 ay direnelim” dedi.

Bakan Koca, virüs testi pozitif çıkan sonuçların büyük kısmının iyileşmeyle sonuçlandığını belirterek, bunun için gerekli destek tedavisinin verildiğini söyledi. Bu hastalıkta ölüm oranının ‘sanılanın çok altında’ olduğunu ifade eden Bakan Koca, “Hastalığı en ağır hisseden kişiler direnci düşük ve farklı hastalığı olan kişilerdir. Direnci düşük, kronik hastalığı olan vatandaşlarımız çok dikkatli olmalıdır” diye konuştu.

Türkiye’de vaka sayısı dün itibariyle ise 47’ydi.