Uçurtma Festivaline Doğru...

Bodrum’da yarın (Pazar) gerçekleştirilecek “Uluslararası Uçurtma Festivali” kapsamında uçurtma yapımı atölyesi gerçekleştirildi. 

Uçurtma Festivaline Doğru...
array(6) { ["banner_size_id"]=> int(2) ["campaign_id"]=> string(2) "20" ["banner"]=> string(55) "uploads/images/img_5e539ce9491866-92680619-77508046.gif" ["banner_text"]=> string(12) "Sianji Yatay" ["banner_url"]=> string(27) "https://www.sianjilife.com/" ["banner_hash"]=> string(64) "37195eebfc0563ccd70ff330c5b40ea0767f5d7c64e3c11636e6a459b5cf0a55" }

Bodrum’da yarın (Pazar) gerçekleştirilecek “Uluslararası Uçurtma Festivali” kapsamında uçurtma yapımı atölyesi gerçekleştirildi. 

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte uçurtma yapımının dışında ebru sanatı atölyesi, eski oyuncakların yapımı atölyesi, seramik, kolye yapımı ile taş ve ahşap boyama atölyeleri de yapıldı. Atölyelerde çocuklar anneleri için hediyeler yaptılar. Tişört baskılarının da yapıldığı alanda çocuklar için oyun parkuru kuruldu. Parkurda minikler gönüllerince eğlendi. Etkinlikte ayrıca minikler domates ve biber fidelerini de toprakla buluşturdu. Animatörler ise çocuklara keyifli anlar yaşattı. 

Etkinlik hakkında Kent Haber’e konuşan organizasyon sorumlusu Miyase Karlıova, “Dün biliyorsunuz otizmle ilgili Dr. Barış Ekici bizimleydi. Bugün de uçurtma ve çocukları sanatla buluşturma atölyesi yapıyoruz. Çocuklar burada 24 ayrı sanat dalı ile buluşuyorlar. Özellikle ebru sanatına ağırlık veriyoruz. Çünkü kaybolmaya yüz tutan bir sanatımız. Burada yaptıkları atölye çalışmalarını da annelerine hediye olsun diye evlerine götürüyorlar. Ayrıca fırın getirdik, seramikten kolye yapıyorlar. Eski oyuncakların yapımı atölyesi var. Bir arkadaşımız da çocuklara incik boncuk dizdiriyor. Uçurtma yapımı her zaman olduğu gibi bizim en önemli unsurumuz. Engelleri gökyüzünde uçurtma ile kaldırıyoruz. Engelli kardeşlerimizin yaptığı ürünlerin satışı da burada yapılıyor. Onun dışındaki bütün etkinliklerimiz ücretsiz” diye konuştu. 

Karlıova, 12 Mayıs’ta Gümbet Değirmenler mevkisinde yapılacak festivale herkesi davet ederek, “Sürpriz hediyelerimiz var. Çok güzel bir programımız var. Gelin bugünü birlikte paylaşalım.” dedi. 

Organizasyon akşam saatlerine kadar devam etti.