Mehmet Tosun Açık Görüş'e Konuk Oldu

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Partiden Bodrum Belediye başkanlığına aday olan Mehmet Tosun, katıldığı Açık Görüş programında sosyal ve siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Tosun Açık Görüş'e Konuk Oldu

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Partiden Bodrum Belediye başkanlığına aday olan Mehmet Tosun, katıldığı Açık Görüş programında sosyal ve siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aynı zamanda İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı da olan Mehmet Tosun, Kent TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programında ülke ve Bodrum gündemini yorumladı.

Yerel seçimlerde Bodrum halkının siyasi parti tercihine öncelik verdiğini ancak buna rağmen, yeni kurulmuş bir partinin adayı olarak küçümsenmeyecek bir oy aldıklarını söyleyen Tosun, siyasetin bir yaşam tarzı olduğunu, ekibiyle birlikte İYİ Parti'de siyaset yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Yeni seçilen başkan Ahmet Aras’ın iyi niyetle çalışmalara başladığını, belediyenin kurumsal yapısıyla ilgili ciddi adımlar da attığını ancak vatandaşın yaşamını etkileyecek uygulamalar için de zaman yitirilmemesi gerektiğine dikkat çeken konuşmasında şu konulara değindi;

“Bodrum, birikmiş sorunlarıyla on yıldır hizmete susamış bir kent. Bu yüzden de beklentiler yüksek. Kaçak yapılarla mücadele kuşkusuz çok önemli ama turizm sezonunun başladığı şu günlerde Bodrum'u hazırlamamız gerekiyor. Alt yapı sorunları başta olmak üzere, trafik, ulaşım, sokakların düzenlenmesi, temizlik ve hijyen gibi konularda acilen harekete geçilmesi gerekiyor. Öte yandan şeffaflık adına belediye gelir ve giderlerinin biran önce kamuoyuyla paylaşılmasında yarar var. Örneğin kiralık mülklerin son durumunu tüm Bodrum halkı merak ediyor. Pazar tezgahları ve stantlarla ilgili kimi şikayetler geliyor. Belediye meclisindeki arkadaşlarımız vasıtasıyla denetim görevimizi yapacağımız gibi, Ahmet Aras başkanın yapacağı tüm olumlu projelere sonuna kadar destek vereceğiz. Bu arada Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin de Bodrum ile ilgili taahhütlerini vakit geçirmeden yerine getirmesini bekliyoruz” dedi.

Genel siyaset ve özellikle İstanbul seçimleriyle ilgili merak edilen soruları da cevaplayan Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Hukuka güvenin olmadığı bir ülkede, demokrasiyi tüm kurum ve kurullarıyla yaşatabilmemiz mümkün değildir. Bugün AK Partinin olağanüstü itirazıyla alınan Yüksek Seçim Kurulu kararlarının ne hukuka, ne mantığa, ne vicdana sığar yanı yok. Adil olmayan uygulamalar yargıya ve ve hukuka olan güveni sarstığı gibi, toplumda gerginliğe yol açıyor. Biran önce ülkemizin seçim atmosferinden çıkıp, ekonomisi, sosyal yaşamıyla günlük, normal yaşama dönmesi gerekiyor” dedi.

Yaklaşık 1,5 saat süren programın tekrarını Kent Ekranlarından, Youtube ve Facebook sayfalarımızdan izleyebilirsiniz.