UÇURTMALAR BARIŞ İÇİN HAVALANDI...

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi üyeleri, 21 Eylül Dünya...

UÇURTMALAR BARIŞ İÇİN HAVALANDI...
Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi üyeleri, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde uçurtma uçurdu.

Türkiye Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde barışa dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla bir uçurtma şenliği gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletlerin logosunu kullanabilen dünyadaki tek dernek olma özelliğine de sahip derneğin, bu özel günde kullandığı slogan ise Birleşmiş Milletler’in Peace is possible (Barış mümkün).

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri de Değirmenler Tepesi’nde uçurtmalarını uçurdu. Dernek üyelerine çocuklar da eşlik etti.

Etkinlik hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Genç Girişimciler Liderler Derneği Bodrum Şubesi 2017 Başkanı Alper Oymak, şunları söyledi:

“Bugün 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde farkındalık yaratmak için JCI Türkiye’nin ulusal bir projesi olan ve şu anda başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere pek çok şubede aynı anda gerçekleştirilen etkinlikte uçurtmalarımızı gökyüzüne bıraktık. Bugün barışa dikkat çektik. Neden uçurtma derseniz; uçurtmanın özgürlüğün simgesi olduğunu düşünüyoruz. Dünya’da da özgürlüğün simgesi olarak görülüyor. Uçuranlar hem keyfleniyor hem de gökyüzüne umutlarını gönderiyor.”

Dernek üyeleri etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.