Yade Hilal’den Acı Haber

6 Şubat Günü yaşanan büyük depremde Bodrum’da öğrenim gören 2’nci sınıf öğrencisi Yade Hilal Özcan’ın da yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yade Hilal’den Acı Haber

Ailesi ile birlikte Hatay’a giden Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 2’nci sınıf öğrencisi Yade Hilal Özcan, hayatını kaybetti. Özcan’ın ailesinin ise depremde sağ kurtulduğu bildirildi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, yaptığı paylaşımda “İlçemiz Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencisi Yade Hilal Özcan’ın Hatay’da yaşanan depremde vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Öğrencimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi. 

Öte yandan Kavaklıdere Belediye Başkanlığı’ndan yapılan paylaşımda depremde Muğlalı Damla Çin ile 2 evladının yaşamını yitirdiği ifade edilerek şöyle denildi;

“Ülkemizde Yaşanan Depremde Adıyaman Kahta İlçesinde, İlçemiz Menteşe Mahallesi Halkından Muzaffer ÇİN Kızı Damla ÇİN YÖRÜ ile Evlatları Tarık YÖRÜ ve Asya YÖRÜ Vefat Etmiştir. Eşi İsmail YÖRÜ'nün Enkazdan Çıkarılma Çalışmaları Devam Etmektedir. Vefat Eden Damla ÇİN YÖRÜ İle Evlatları Tarık ve Asya'nın Mekanlarının Cennet Olmasını... İsmail YÖRÜ'nün Sağlıklı Bir Şekilde En Kısa Sürede Enkazdan Çıkarılmasını... ve Sevdiklerine de Sabırlar Diliyoruz.”