Yalıkavak Avrupa Arenasına Çıkıyor

Kadınlar EHF Avrupa Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek Yalıkavakspor, Macar ekibi MTK Budapeşte ile Pazar günü oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Yalıkavak Avrupa Arenasına Çıkıyor

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin iddialı ekiplerinden Yalıkavakspor, geçen sezon takımdaki koronavirüs vakaları sebebiyle Avrupa’dan elenmişti.  EHF Avrupa Kupası'nda Lokomotiva Zagreb'le oynayacağı yarı final maçı öncesi, maç oynamadan kupaya veda eden Denizin Kızları, Avrupa’da bu yıl da iddialı. 

Kadınlar EHF Avrupa Ligi 2. Ön eleme turuna 1. torbadan kura çekimine katılan mavi beyazlılar, Macaristan’ın MTK Budapeşte takımı ile eşleşmişti. İlk maç, 17 Ekim Pazar günü saat 17.00’da Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynanacak. Maçın rövanşı haftaya oynanacak. Yalıkavakspor, maç hazırlıklarını maçın oynanacağı Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda sürdürüyor. Temsilcimiz, ilk maçta seyircisi önünde avantajlı bir skor elde etmek istiyor. 

Sağ oyun kurucu Kübra Yılmaz, maç hazırlıklarının sürdüğünü ifade ederek “Çok önemli bir maça çıkıyoruz gerçekten. Bunun için hazırlıklarımız devam ediyor. Zor bir maç olacak. Rakibimizi iyi tanımaya çalışıyoruz. Maç videoları olsun, antrenmanda ona yönelik çalışıyoruz. Umarım kazanan taraf biz oluruz.” dedi. 

Takım kaptanı Yeliz Yılmaz, yeniden Avrupa arenasında olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek “Oynayacağımız takım, hentbolda dünyada söz sahibi bir ülkenin takımı. Bunun farkındayız. İyi bir takım. Biz hazırlıklarımızı iyi bir şekilde sürdürüyoruz. Hem görsel olarak videolarımızı izliyoruz takımla alakalı hem de burada teknik ve taktik antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Biz hafta sonu burada kendi evimizde kendi seyircimiz önünde iyi hentbol oynamak ve iyi bir skorla almak istiyoruz ki ikinci maçı oraya gittiğimizde bir avantajımız olsun. Umarım her şey bizim istediğimiz gibi olur.” diye konuştu. 

Antrenör Kıvanç Özcan, Avrupa’da geçen yıl güzel işler yaptıklarını anımsatarak “Hem Yalıkavakspor Kulübü hem de Türk hentbolu adına güzel işler yaptık. Maalesef biliyorsunuz bir pandemiye yakalandık. O ara bizi elemişlerdi yarı finalde. Bu başarı tekrardan niye gelmesin diye düşünüyoruz ve çalışmamızı ona göre yapıyoruz. İnşallah hem kendi kulübümüz hem de Türk hentbolu adına bu kupada da iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Tabi maç gününe kadar daha zamanımız var. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bazı eksiklerimiz var. O eksiklerimizin de maç gününe kadar tamam olacağını düşünüyorum. Hedefimiz ikinci maç için iyi bir avantaj yakalayabilmek. Çünkü iki ayaklı. Bir dahaki hafta da orada oynayacağız, Macaristan’da oynayacağız. Bu hafta burada bir avantaj yakalayıp ikinci maça daha iyi bir skorla gitmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Hamdi Yörür