Yalıkavak Çok İstedi Ama Olmadı...

Yalıkavakspor, Türkiye Kupası yarı final 2’nci maçında Yeni Mahalle Belediyespor’u 21-17 yenmesine rağmen Türkiye Kupası’ndan elendi.

Yalıkavak Çok İstedi Ama Olmadı...

Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası yarı final ikinci tur maçında temsilcimiz Yalıkavakspor'un konuğu Yenimahalle Belediyesi idi. Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçı Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ile çok sayıda taraftar izledi. 

Salonun büyük bölümünü dolduran Bodrumlu taraftarlar, maç boyunca Yalıkavak’ı tezahüratlarla desteklediler. 

Saat 16.00’da başlayan maç, büyük mücadeleye sahne oldu. Temsilscimiz Yalıkavak Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, maçın bir bölümünde 7 farklı sayı öne geçmesine rağmen, son dakikalarda bulduğu pozisyonları gole çeviremedi. 

Temsilcimiz 27-20 yenildiği maçın rövanşını 21-17 kazanmasına rağmen kupaya veda etti. Yeni Mahalle Belediyespor kupada finale yükseldi. 

Bodrumlu taraftarlar maç sonu mücadelelerinden dolayı Yalıkavak’ı ayakta alkışladı.

Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, "Türkiye Kupası'nda yarı finale kadar gelmek bizim için önemliydi. Son dakikalarda şansızlığımız da oldu. Birçok topumuz direkten döndü. Elendik ama oyuncularımız son saniyeye kadar mücadele etti. Ben kendilerini mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Taraftarlarımız da maç boyunca tam destek verdi. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum" dedi.