Yalıkavak'ın Kızları Rahat Kazandı

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Anadolu Üniversitesi’ni konuk eden Yalıkavakspor, rakibini 30- 19 mağlup etti.

Yalıkavak'ın Kızları Rahat Kazandı

Ligde lider Kastamonu’nun ardından ikinci sırada bulunan Yalıkavakspor, Bodrum’da Anadolu Üniversitesi’ni konuk etti. Rakibi karşısında rahat bir oyun ortaya koyan Yalıkavak, ilk devreyi 15-8 önde tamamladı. 

İkinci yarıda farkın kapanmasına izin vermeyen ev sahibi ekip, maçı 30- 19 kazanmasını bildi. Bu sonucun ardından Yalıkavakspor zirve takibini sürdürdü. Maçta 6 gol kaydeden Yalıkavaksporlu Yasemin Şahin, en golcü oyuncu oldu. Maç sonunda ise Bodrum ekibinin oyuncusu Buket Yılmaz’ın doğum günü kutlandı. 

Yalıkavakspor oyuncusu Sinem Yapıcı, maç sonu yaptığı açıklamada “Güzel bir maçtı. Çok iyi mücadele ettik. Kazanabileceğimize inanarak çıktık. İyi bir şekilde oynayıp bitirdik. İddialı bir takımız. Sakatlıklarla dolu bir sezon geçiriyoruz ama hiçbir şekilde mücadeleyi bırakmayacağız.” dedi. 

Anadolu Üniversitesi oyuncusu Zeynep Nur Bilgeç ise “Genç bir takımız. Rakibin gücünü az çok biliyoruz. Biz de buna göre çıktık. Motive bir şekilde çıkmıştık ama gücümüz bu kadarmış. Elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Şu an sıkıntılı bir süreçteyiz ama ligde kalmak için de elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum.” dedi. 

Yalıkavakspor yardımcı antrenörü Sevinç Yüksel de güzel bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek “Güzel oyundu, elimizden geleni yaptık. Biz daha iyi oynadık. Sonuçtan memnunuz. Şampiyonluk iddiamız biraz zayıfladı biliyorsunuz ama önümüzde Türkiye Kupası var. Türkiye Kupası’nda iyi şeyler yapmak istiyoruz. Kupayı almak istiyoruz.” şeklinde konuştu.