Yalıkavak'tan Basın Açıklaması...

Yalıkavak Spor Kulübü Yönetim Kurulu, kulübün icralık olması, antrenör değişikliği ve basında çıkan bazı haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

Yalıkavak'tan Basın Açıklaması...

Yalıkavak Spor Kulübü Yönetim Kurulu, kulübün icralık olması, antrenör değişikliği ve basında çıkan bazı haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

Yalıkavak Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“25 Mart tarihinde Hentbol Haber sayfasında yayınlanan haberle ilgili açıklama zorunluluğu doğmuştur. Sezon başında yabancı transfer ve eski hocamız Gökhan Ceyhan ile yaşanan sorunlar her kulüpte ve her spor branşında yaşanabilecek sorunlardır. Fakat bu sorunların yaşanmasında tamamen yönetimsel hatalardan olduğunu ve tek suçlunun yönetim kurulu olduğunu düşünmek bizler için haksızlıktır.

Biz yaptığımız transferleri hocamızın bilgisi dahilinde ve onun istekleri doğrultusunda yaptık. Çünkü yönetim kurulundaki hiç bir arkadaşımız, hentbolu profesyonel olarak yapan kişiler değil. Gerçekten amatör bir ruhla takıma ve kulübe hizmet etmeye çalışıyoruz.

Maddi sorunlar yaşadığımız doğrudur. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda sorun yaşamayan kulüp yok denecek kadar azdır. Kaldı ki biz bir mahalle takımıyız. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarılar ve gelinen nokta, bize destek olan başta bodrum belediye başkanımız Mehmet Kocadon ve yerel sponsorlar sayesinde gerçekleşmiştir.

Haberde Tarık Girgin’in söylediği gibi kulüp icralıktır. Kulübün hesabına icra gönderen kişi ne 3 ay oynadıktan sonra maddi zorluklardan gönderdiğimiz yabancı oyuncularımız, ne de dışarıdan bir alacaklıdır. Kulübe icra gönderen kişi görev yaptığı süre içinde tüm alacaklarını alan, kulübü sahiplenen, bizlere bu işi sevdiği için ve amatör bir ruhla yaptığını söyleyen, üstelik bu alacak, yaklaşık 6 -7 yıl önce çalıştığı ve alamadığını söylediği geçmiş döneme ait alacak ve çalışmadığı aylara ait olan ve hak ettiği düşündüğü ( 01.01.2019 – 01.08.2019 ) tarihine ait maaş alacaklarını erken tahsil etmek isteyen eski hocamız Gökhan Ceyhan’dan başkası  değildir. Bu şekilde davranan bir kişi ile daha önce aldığımız görevden uzaklaştırma kararının çok doğru bir yönetim kararı olduğu açık olarak ortadadır. Tüm bu olaylardan sonra Gökhan hocamız, çok sevdiğini ve kızları gibi gördüğünü söylediği oyuncular, hak ettikleri maaşlarını almadan, çalışmadığı ve seneler önce çalışıp alamadığı parasını icra yoluyla kuruşuna kadar tahsil etmiştir. Ayrıca yapılan ve başarısız olunan yabancı oyuncu transferleri de, yönetim tarafından, hentbolu çok iyi bildiğini savunup, hiç bir eleştiri ve öneriyi dikkate almayan hocamızın isteği ile yapılmıştır.

En son dün, kulübü oyuncuların yönettiğine dair haber, bu tamamen yönetime karşı yapılan ve oyuncuları hedef alan sporcuların şimdiki ve gelecekteki kariyerlerine zarar verebilecek, hiç bir satırı sporla bağdaşmayan rezil bir haberdir. Kıvanç hoca ya da başka bir hoca veya herhangi bir oyuncu ile istediğimiz zaman, istediğimiz yerde, kimseden izin almadan görüşme hakkımızda vardır. Herhangi bir anlaşma olmadan da hentbolu bilen, kulübümüz bünyesindeki, ya da hentbol sporu içersinde, düşüncelerine değer verdiğimiz kişiler ya da daha önce bu hoca ile görev yapmış oyuncuların bilgisini almak kadar doğal olan bir davranış yoktur. Oyuncuların fikrini almak, ne onları yönetim üstüne çıkarır, nede kulübü onların yönettiğine dair bir durum oluşturur. 

Haberde açıklandığı gibi, ne yönetim içinde bir sorun var, ne de 1 ay sonra seçim. Üstelik yeni seçilen belediye başkanını da bu olayların içine çekmek, kadar karaktersiz bir düşünce olamaz. Üstelik biz bu Haber yazılmaya çalışırken ya da kısa bir süre önce belediye başkanını makamında ziyaret edip, tam destek sözünü aldık. Meyve veren ağaç her zaman taşlanmıştır ve taşlanmaya devam edecektir.

Yazılacak ve söylenecek daha çok konu var ama biz yönetim kurulu olarak aldığımız her kararın arkasındayız. Başarı için çalışmaya ve sorumluluk almaya devam edeceğiz. 

Tek isteğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözündeki ahlaklı ve başarılı sporcuları yetiştirecek hoca ve teknik kadrolarla çalışmaktır.”