Yangın Sonrası Bayır...

Bodrum'un Mumcular Mahallesinde geçen hafta çıkan orman yangını sonrası, bölge drone ile görüntülendi.

Yangın Sonrası Bayır...

Bodrum'un Mumcular Mahallesinde geçen hafta çıkan orman yangını sonrası, bölge drone ile görüntülendi. Bayır köyünün büyük tehlike atlattığı ve köyü çevreleyen ormanların kül olduğu yangının izleri havadan daha net ortaya çıktı. 

7 Ağustos Çarşamba günü Mumcular'ın Bayır köyünde öğle saatlerinde çıkan ve uzun uğraşlar sonunda aynı gün akşam saatlerinde zorlukla kontrol altına alınan yangında köy sakinleri büyük tehlike atlattı. Zeytinlik alanların büyük bir kısmını ve köyü çevreleyen ormanları yok eden yangının izleri hava görüntülerinde net şekilde görülüyor. 

Orman yangın söndürme ekipleri, itfaiye ekipleri ve vatandaşların cansiperane mücadelesinin yanında, havadan yangın söndürme helikopterlerinin yoğun desteğiyle alevler evlere metreler kala durdurulabilmişti. 

Yangında 600 zeytin ağacı ve 30 arı kovanı yanan Yılmaz Öztürk adlı vatandaş evini ise yanmaktan son anda kurtardı. Öztürk, “Arı kovanlarım, zeytinliğim, bahçemdeki meyve ağaçları ve saman paketlerim yandı. Evimizi zor kurtardık. Orman arazöz ekipleri ve havadan helikopterler olmasaydı evimizde yanacaktı. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.