Yasak Kalktı, Yeni Girişler Başladı!

1 Haziran gece saat 00:00’da seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıkan bazı vatandaşlar Bodrum’a ulaştı. Yoğunluğu tahmin eden Emniyet güçleri kırmızı alarma geçerek trafik uygulama noktalarında kontrolleri en üst seviyeye çıkardı.

Yasak Kalktı, Yeni Girişler Başladı!

Özellikle Bodrum’da evleri bulunan bazı vatandaşlar, seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yolla çıktı. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan gelen tatilciler Torba Uygulama Noktası’nda yoğunluk oluşturdu. Olası yoğunluğu tahmin eden Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçe girişinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Şehir dışından gelen ve çoğunluğu 34 ve 06 plakalı olduğu gözlenen araçlardaki yolculara ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. 

YASAK KALKAR KALKMAZ HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Öğle saatlerinde Bodrum’da olan bir tatilci, rahat bir nefes aldıklarını söyleyerek “gece yasak kalkar kalkmaz yola çıktım ve sonunda Bodrum’a ulaştım” dedi.

İstanbul’dan gece saatlerinde yola çıkara Bodrum’a gelen Mehmet Aktürk isimli vatandaş ise “Bodrum güzel, havası güzel insanları güzel. Seyahat yasağının kalmasını bekliyordum. 3-4 kere başvurdum reddedildim e-devletten. Sonra işte yasağı kaldırdı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yola çıktık” dedi.

OTOBÜSLER KONTROL EDİLİYOR

Yolcu otobüsleriyle Bodrum’a gelen vatandaşların ise Torba Uygulama Noktası’ndan polis ekipleri tarafından ateşleri ölçülüyor. Tüm otobüsler teker teker kontrol edilip yüksek ateşi olanlar var ise sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.