Hevesler Kursakta Kaldı...

1 Haziran itibarıyla denize girme yasağının kaldırılmasıyla Bodrum’da sahillerde yoğunluk olması bekleniyordu ancak hava muhalefeti nedeniyle sahiller boş kaldı. Hazırlıklarını tamamlayan kafe ve restoranlar ise misafirlerini beklemeye başladı.

Hevesler Kursakta Kaldı...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında girişlerin yasaklandığı sahiller pazar günü gece yarısı saat 00.00 itibarıyla yeniden açıldı. Bodrum’un sahillerinde de yasağın kalkmasıyla birlikte yoğunluk oluşması bekleniyordu. Fakat hava sıcaklığının 22-23 derece ölçüldüğü ilçede etkili olan serin ve bulutlu hava dolayısıyla sahil şeridinin boş olduğu görüldü. Vatandaşların denize girmek yerine daha çok sahil bandında yürüyüş yaptıkları gözlendi. 

Koronavirüs döneminde büyük darbe alan kafe ve restoran işletmecileri ise hazırlıklarını tamamlamak üzere. Hazırlıklarını bitirip koronavirüs tedbirleri ile işletmelerini açan esnaf ise müşterilerini beklemeye başladı. 

Kumbahçe esnaflarından Savaş Çakır, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Pandemi döneminde kapalıydık. Yeni gelen genelgelere uygun şekilde açılış yapmaya çalışıyoruz. Şu an açtık-açmadık, ikisinin arasında geçiş dönemi yaşıyoruz. Temizliklerimizi yaptık, çalışma arkadaşlarımızı geri çağırdık. Bekliyoruz. Hazır hale gelmeye çalışıyoruz. Tüm tedbirlerimizi aldık” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi ile belediyenin tebligatları arasında yorumlayamadıkları farklılıklar olduğunu da ifade eden Çakır, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bu farklılıkların da geçiş dönemini yaşıyoruz. Herhalde netleşecek. Bakanlık ve belediye daha net genelgeler yayınladıkça muhtemelen Temmuz gibi tam anlamıyla turizm sezonuna hazır oluruz diye düşünüyoruz. Mesela bir genelgede bir şemsiye altında aynı aileden 3 kişi olabilir gibi ibareler var. Sağlık Bakanlığı ile belediye genelgesi arasındaki o ufak yorum farklılıkları var. Onların netleşmesini bekliyoruz” dedi.