Yeni Hastanede Hedef Yılbaşı

Bodrum’da Sağlık Bakanlığınca yaptırılan yeni Devlet Hastanesi’nde çalışmalar devam ediyor. Hastane inşaatının yılbaşı döneminde bitirilmesi planlanıyor.

Yeni Hastanede Hedef Yılbaşı

150 yataklı ve 60 poliklinik kapasiteli yeni hastanede 2 yıl duran çalışmalar geçen yıl yapılan ihalenin ardından yeniden başlamıştı. 65 yoğun bakım yatak sayısı ve 300 araçlık otoparka ilave olarak 30 araçlık kapalı otopark kapasiteli hastanede çalışmalar tüm hızıyla sürerken yılbaşında inşaatın tamamlanması hedefleniyor. 

“KANALİZASYON HATTIYLA İLGİLİ BİR GİRİŞİM YOK”

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada hastane inşaatının 12’nci ayda bitirilmesinin planlandığını fakat yerel yönetimlerin kanalizasyon hattı ile ilgili bir girişimlerinin olmadığını ifade ederek şöyle dedi:

“Hastane inşaatımız son aşamalara girmek üzere. Toplam 200 emekçi arkadaşımız hastanenin tamamlanması için çalışıyor. Ama maalesef hükümetimizin yaptığı hizmet binalarından sonra yaşanan kanalizasyon hattı aksaklığını yaşamak istemiyoruz. Bodrum Belediye Başkanının söz verdiği ya da MUSKİ’nin yazılı olarak bildirdiği kanalizasyon bağlantı hattı ile alakalı herhangi bir ilerleme veya iletişime geçme yok.”

“YANGINLARDAN DOLAYI 15 GÜN GECİKME OLDU”

Yangınlardan dolayı inşaatın yapımında 15 gün aksama olduğunu kaydeden Gökmen, “Bölgemizde yaşanan yangınlarda buradaki iş makineleri ile çalışanlar yangınla mücadele için sahadalardı. Böyle de 15 günlük bir gecikmemiz oldu. Fakat geldiğimiz noktada 12’nci ay artık inşaat faaliyetlerini bitirip bakanlığa teslimi ile alakalı sürece girmeye başladığımızda bizim önümüze inşallah kanalizasyon bağlantısı sorunu çıkmaz. Biz o zaman böyle bir açılışı yapamayız. Biz Bodrum gibi bir yerde 300 tonluk bir foseptik kuyusu kazıp bakanlığın onayına sunmak durumunda kalmayız diye şimdiden umut ediyorum.” diye konuştu. 

“HASTANE YÜZDE 70 CİVARINDA TAMAMLANDI”

Proje müdürü inşaat mühendisi Selahattin Kaboğlu ise hastanenin teknik özellikleri hakkında bilgiler aktararak şöyle dedi:

“150 yataklı hastanemizde 7 ameliyathane var. Bir tanesi kadın doğum ameliyathanesi, bir tanesi lokal ameliyathane. Yoğun bakım yatak sayısı 65. Poliklinik yatak sayısı 60. Hastanemiz bünyesinde bilgisayarlı tomografi, 5 adet röntgen, MR, tomografi var. Ayrıca 300 araç kapasiteli otopark, ilave olarak da 30 araçlık kapalı otoparkımız mevcut. Hastane şu anda yüzde 70 civarında tamamlandı. Yıl sonuna doğru test ve devreye alma işlemlerini başlatmayı planlıyoruz.”