Yola Bırakılan Suya Tepki!..

Bodrum’da bir siteden yola salındığı ifade edilen suya, tepki var. Şikayetler üzerine Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin numune aldığı suyun sağlığa zararlı olup olmadığı tahlilerden sonra belli olacak ancak haftada 2-3 kez sokağa salınan su çevreyi kirleterek mahalle halkının tepkisini çekiyor.

Yola Bırakılan Suya Tepki!..

Bitez Limanı civarında bir siteden liman yoluna salındığı ifade edilen su, mahalle sakinlerinden Fatih Efe’nin tepkisini çekti. İnşaat Mühendisi olan, aynı zamanda Bodrum Ticaret Odası ve Demokrat Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Fatih Efe, Bitez’de yaşanan bu sıkıntıya tepki gösterdi. 

Akşam saatlerinde yola bırakılan suyun görüntülerini çeken Efe 3-5 günde bir yola bu suyun bırakıldığını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Burası Bitez. Buradaki bir sitenin suyu bizim sokaklarda. Beyefendiler rahat edecek diye Bitez’in sokaklarına bu suyu veriyorlar. Suyun arıtılıp arıtılmadığını bilmiyoruz. Arabadan inip ıslak yollardan yürüyerek evimize giriyoruz. Biraz önce hala akıyordu. Su zaten yolun tamamını kaplamıştı. Arıtma sistemlerinin suyunu kendi sitelerinin içerisine vermiyorlar ama bizim Bitezimizin yollarına verebiliyorlar. Bir tane drenaj borusu koymuşlar, pompayla basıyorlar. Çok rahat yollara verebiliyorlar. Bu suyu normalde kendi sitesinin içerisine de verebilir. Veremiyor. Neden? Çünkü dünyanın parasına satmış. Suyu, Bitez’in limana inen yoluna veriyorlar.”

Efe, “Suda koku yok fakat rengi çamur gibi. Kendileri bahçe sulamasından taşan su olduğunu söylüyor fakat bahçe sulamadan o kadar fazla su gelmez. İnandırıcı değil. Büyükşehir Belediyesi’nden gelip numune aldılar. Sonucu bekliyoruz” dedi.