YUVALARINI BARIŞ ÜSTÜNE KURDULAR

1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Bodrum’da faaliyet gösteren Bodrumca gazetesi ve yerel...

YUVALARINI BARIŞ ÜSTÜNE KURDULAR
1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Bodrum’da faaliyet gösteren Bodrumca gazetesi ve yerel İnternet haber sitesi imtiyaz sahibi Gazeteci Aytül Derici ile herkesin yakından tanıdığı yılların Mimarı Bülent Bardak, Bodrum Ortakent Mahallesi Kefi Beach &Suite’te da Dünya evine girdiler.

Ortakent sahilinde bulunan Kefi’de kıyılan nikahta gazeteci Aytül Derici ve Mimar Bülent Bardak’ı ortak arkadaşları yalnız bırakmadılar. Nikah kıyılmasının ardından elinde bulunan sihirli şişeyi içindeki mesaj ile denize fırlatan çift, Barış dolu bir dünya ve mutluluk içinde bir hayat dilediler…

Mesleği Mimarlık olan 40 yaşındaki Bülent Bardak ile Bodrum’da yerel bir gazetenin İmtiyaz sahibi 34 yaşındaki Aytül Derici, Dünya Barış Günü’nde, evlenmeye karar verdi.

Genç çiftin nikahı, arkadaşları ile birlikte geldikleri Ortakent Kefi Beach te Nikah memuru Zeynep Moh tarafından kıyıldı. Bodrum bölgesinin önemli merkezi konumundaki Ortakent Mahallesinin sahilinde nikah defterine imzaların atılmasının ardından nikah memuru evlilik cüzdanını Aytül Bardak’a teslim etti. Nikah şahitliğini Yaşar ve Gül Kefeli’nin yaptığı nikah sonrası yeni evli çift dostları ile sahil kenarında mütevazi bir şekilde eğlendiler.

DENİZ YOLU İLE MESAJ YOLLADILAR

Nikâhın kıyılmasının ardından elinde bulunan sihirli şişeyi içindeki mesaj ile denize fırlatan çift, Barış dolu bir hayat dilediler.

Gelin Aytül Bardak mutlu gününü şu sözlerle paylaştı:

"Olabildiğince heyecanlıyım. En sevdiğim yer olan işletmeciliğini Ahmet Aras’ın yaptığı Kefi Beach & Suite’te evlendim, eşimle birlikte içinde mesaj olan bir şişeyi denize beraberce fırlattık, bu gün buradan barış mesajımızı vererek ardından balayına gideceğiz. Şişenin içindeki kâğıtta; “Bulana yazılı not başlığı altında; Başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın değişik coğrafi bölgelerinde sürmekte olan şiddet ve terör eylemlerini nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Barışın, sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsendiği; savaşın, terörün, çatışmanın, şiddetin, kavganın olmadığı bir dünya dileklerimizle, tüm halkımızın ve dünya halklarının Dünya Barış Günü’nü kutluyoruz" dedi.

Damat Bülent Bardak ise bize böylesi güzel bir organizasyonu hazırladığı için Kefi Beach Müdür yardımcısı Cansu Kıral’a teşekkür ediyoruz. "Dünya Barış Günü'nde, barışın yıllar yılı büyük bir hoşgörü ile sürdürüldüğü dünyanın en nadide coğrafyasına sahip Bodrum – Ortakent’te evlendiğim için mutluyum" diyerek duygularını aktardı.

Yeni evli çift verilen barış mesajlarının kendilerine mutluluk ve uğur getireceğine inandıklarını söylediler. Nikah sonrası gelinin attığı çiçeği Cansu Kıral kaparak objektiflere poz verdi. Bodrum belediyesinde görevli nikah memuru Zeynep Moh tarafından kıyılan nikahla dünya evine giren çift balayı için Maldiv adalarına gidecekler.