Yüzbinlerce Lira Dolandırıldı!..

Bodrum’da bir vatandaşın ‘adınız Fetullahçı Terör Örgütü’ne karıştı’ denilerek yüzbinlerce lira dolandırıldığı ortaya çıktı. Yetkililer ise bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları ve bu tuzaklara düşmemeleri yönünde vatandaşları uyarıyor.

Yüzbinlerce Lira Dolandırıldı!..

İddiaya göre ilçede yaşamını sürdüren bir vatandaşa telefonla ulaşan kimliği belirsiz şahıslar, vatandaşın isminin FETÖ/PDY soruşturmasına karıştığını ve bu soruşturmadan kurtulması için belli miktarda para vermesi gerektiğini ifade ettiler. Bir süre önce arazi sattığı öğrenilen vatandaş, yaşadığı panikle parayı kendisini arayan şahıslara verdi fakat çok geçmeden dolandırıldığını anladı. Yüzbinlerce TL dolandırılan vatandaşın, kendisi dolandıran vatandaşlardan şikayetçi olduğu öğrenildi. 

Öte yandan yetkililer bu türden dolandırıcılıklara karşı vatandaşlara “Sizleri telefonla arayarak kendilerini, polis, asker veya savcı olarak tanıtıp adınız veya banka hesabınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı diyerek sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın” uyarısında bulunuyor.