21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 7 Km/S - Kuzey
Nem : 39%
canlı izle
MHP BODRUM'DA SICAK GELİŞME!..
Tarih: 17/11/2017
Kaynak: Kent Haber
MHP BODRUM'DA SICAK GELİŞME!..
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, bugün düzenlediği bir basın toplantısıyla aralarında Asım Başaran ve Mehmet Tosun'un da olduğu 22 kişinin, ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

MHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulunun 13 Ekim 2017 tarihinde yaptığı toplantısında, aralarında 15 yıla yakın süre Bodrum İlçe Başkanlığı yapan Asım Başaran ile 10 yıl Konacık Belediye Başkanlığı, 2 yıla yakın bir süre de İlçe Başkanlığı yapan Mehmet Tosun'un da aralarında bulunduğu 22 kişinin, Parti İç Tüzüğüne aykırı hareket etmek ve partiye zarar vermek suçlamasıyla ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildi.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek alınan kararı gazetecilerle paylaşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“MHP İç Tüzüğüne aykırı hareket ederek partiye zarar veren parti üyesi arkadaşların hakkında gerekli işlemlerin yapılması için Muğla İl Başkanlığına gerekli müracaatlar yapılmıştır. Bizler, MHP mensupları olarak ana prensibimiz; lider, teşkilat, doktrin kavramlarını, önce ülkem ve milletim sonra parti ideolojisi ile hareket eden bir yapıya sahibiz. Bu doğrultuda ülkemizin ve milletimizin menfaati her şeyin üzerinde gelmektedir. Her MHP mensubu da bu kavramlara uymak zorundadır. Uymayanların da partide yeri yoktur. Bu sebeplerden dolayı disiplin kararı haiz olmuştur ve gerekli işlemler başlatılmıştır” dedi.

Basın toplantısında MHP'den istifalar konusunda da bir açıklama yapan Sancar, Bodrum İlçe Seçim Kurulundan son iki ay içinde MHP Bodrum İlçe Teşkilatından her hangi bir istifanın olmadığına dair de yazı aldıklarını söyleyerek yazıyı basın mensuplarına okudu.

Sancar açıklamasında ihraç talepleriyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirterek, parti tüzüğüne aykırı hareket eden, sosyal medya ve dışarda partilerine zarar verecek açıklamalarda bulunan üyelerin tespit edilerek ihraç talebiyle disipline sevk edileceğini söyledi.

MHP Bodrum İlçe Teşkilatına kayıtlı olup ihraç istemiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilen isimler ise şunlar;

Asım Başaran, Mehmet Tosun, Melek Yılmaz, Ümit Celal Özgür, Saliha Oktay, Cemil Haldız, Kamil Sezgun, Osman Bilgin, Emine Bar, Cengiz Ratingan, Hakan Karabulut, Erdal Diker, Mustafa Kayahan, Metin Tosun, Şenol Aksu, Ayla Aksu, Serdar Korkmaz, Adem Karadaş, Emin Kondakçı, İbrahim Karadal, Pınar Kıral ve Fahriye Hayal Aşkın.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Lygdamis
18/11/2017
MHP nin kayıbı
Bu kadar değerli insanın partiden gönderilmesi üzücü. iyi Parti kuruluşu hazırlanmış oldu. hayırlısı

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Deniz Poyraz
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30