25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 14.8 Km/S - Bati
Nem : 61%
canlı izle
SÜPER BESİNLERE DEVAM EDİYORUZ.
16/09/2014

4-Badem

Kalp sağlığını destekleyen tekli doymamış yağ asitlerini içeren bir kuruyemistir.diğer kabuklu yemişler gibi yüksek oranda protein içeren ve kalsiyumu oldukça yüksek olan bir besindir.günlük önerilen e vitaminini karşılayabilecek güçlü besinlerden biridir.diyet listelerinde sıklıkla kullanılan badem aynı zamanda tokluk hissi de verdiği için ara öğünlerde tercih edilebilir.
 

5-Yabanmersini

Liften zengin ve c vitamini çeriği yüksek olan yabanmersini aynı zamanda düşük kalorili bir meyvedir.fitokimyasalların iyi bir kaynağı olan yabanmersini kısa süreli hafızayı güçlendirir.üriner enfeksiyonlardan korur.


6-brokoli

Şu günlerde soframızda bolca yer verebileceğimiz brokoli potasyum folat ve c vitamininden zengin bir besindir.kalsiyumu da yüksektir.kemik erimesine ve menopoz dönemindeki değişimlere karşı rahatlatıcıdır.içerdiği fitokimyasallar sayesinde kalp hastalıklarına karşı korur ayrıca diyabetliler için kan şekeri dengesini sağlar.

7-Somon

Omega 3 yağ asidini bolca içeren somon balığı bu özelliğiyle kalp sağlığını destekler.dha içeriği aynı zamanda hafızayı da güçlendirmek için etkilidir. İyi bir protein kaynağıdır.yağlı bir balık olduğu için hafif pişirme yöntemlerini kullanınız.


8-Ispanak

Mevsim sebzelerinden olan ıspanak ; besin değeri oldukça zengin ve sağlıklı bir besindir.birçok b vtamini ve a,c vitaminini de içeren kalsiyum folat ve magnezyum da

İçeren ıspanak pişme süresi kısa tutulması gerekn bir sebzedir.vitamin kaybı olmaması için elle koparılark küçültülmeli ve kısa sürede pişirilmelidir.pürin içeren bir sebze olduğu için ürik asit seviyesi yüksek olan (gut hastalığı olan)kişilere önerilmez. 

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30