20 Gence, CHP Rozeti Takıldı...

Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 99. yıl dönümü sebebiyle Bodrum'da da tören düzenlendi. Törende partiye üye olan 20 gence rozet takıldı.

20 Gence, CHP Rozeti Takıldı...

Bodrum Belediye Meydanı’nda CHP Bodrum İlçe Başkanlığınca düzenlenen törene çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı'nın okunduğu törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. 

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kurulduğu süreçte her şey en ince ayrıntısına kadar planladığını ifade ederek şöyle dedi:

“Böyle bir dâhiye, böyle bir kurucuya sahip olduğumuz için, böyle büyük bir devlet adamına sahip olduğumuz için gurur duymalıyız. Atatürk’e uzanan elleri, ona uzanan dilleri kırıp koparmalıyız arkadaşlar. 99 yıldır ona sahip çıkan, hiçbir zaman sarsılmayan Cumhuriyet Halk Partisi var, partimizin üyeleri var. Zaman zaman kesintiye uğrasa da, zaman zaman ümitsizliğe düşsek de her zaman bu ülkenin yapı taşı, bu ülkenin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisidir.”

Törende bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Atatürk’ün Cumhuriyeti kurduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne teslim ettiğini ifade ederek şöyle dedi:

“O yüzden CHP olarak hepimizin omuzlarında bu cumhuriyetin sorumluluğu var. Cumhuriyetin özgür ve bağımsız olarak bugünlere gelmesinde emek veren, mücadele veren, bu uğurda ölmüş kişilerin sorumlulukları var. Mustafa Kemal Atatürk’e, onun silah arkadaşlarına, tam bağımsız Türkiye diyen Deniz Gezmiş’e, laik Cumhuriyet uğrunda ölen Uğur Mumculara, Ahmet Taner Kışlalılara sözümüz var, onlara karşı sorumluluğumuz var.”

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan da, “Bu iktidarı, haramilerin saltanatını yıkmaya hazır mıyız? Yıkacağız, söz mü?” dedi. Partililerden “Evet” yanıtını alan Karahan, “Biz de sizlere söz veriyoruz, son nefesimize kadar mücadele edeceğiz.” dedi. 

Konuşmaların ardından partiye üye olan yaklaşık 20 gence rozetleri takıldı.