Sağlık Vakfı İyilik Şenliği Başladı...

Bodrum'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı İyilik Şenliği, sabah saatlerinde düzenlenen törenle başladı.

Sağlık Vakfı İyilik Şenliği Başladı...

"Bütünsel İyilik ve Sürdürülebilir Yaşam" temasıyla, Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şenlikte el emeği ürünlerin satıldığı stantlar açıldı. Cumartesi ve Pazar günü devam edecek şenlik çerçevesinde ayrıca imza günleri ve seminerler de düzenleniyor. Şenlik, 1 Ekim Pazar günü saat 20.00’da düzenlenecek Bodrum Kent Orkestrası konseri ile sona erecek. 

Şenliğin açışında konuşan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Numan Balaban, vakfın 1996 yılından beri faaliyet gösterdiğinin altını çizerek şunları dile getirdi;

“Bütünsel iyilik ve sürdürülebilir yaşamın desteklenebilmesi amacıyla Bodrum Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen şenliğimize hoş geldiniz. Bodrum Sağlık Vakfı, Bodrum’da ve çevresinde özel eğitimi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan bireylerin toplumsal hayata katılmasını sağlama amacına hizmet eden önemli bir misyonun temsilcisidir. 200’den fazla öğrencisi, 100’den fazla gönüllüsü ve 30 çalışanı ile vakfımız Bodrum’un en önemli, en anlamlı, en başarılı sivil toplum projesidir.”

Şenliğe katılanların büyük çoğunluğunun kadın olmasına dikkati çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Demek ki kadınların olduğu yerde iyilik var. Bunu bu salonda net bir şekilde görebiliyorum. Ben Sağlık Vakfı’nı bugüne kadar yaptığı her işin altına imzamı atıyorum. 27 yıl boyunca aynı çizgide hiç bozmadan devam etmek hiç kolay değil. Ben emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum.” diye konuştu. 

Açılışta şenliğe destek verenlere, vakıf öğrencilerinin yaptığı teşekkür plaketleri verildi. 

Şenlik alanında açılan çok sayıda stanttaki el emeği ürünler yoğun ilgi gördü. Libra markası ile ürettiği pasta ve kurabiyeleri satan Duygu Deniz Yürüt Tükkan, “Kurabiyelerimi kendi tarifimle yaptım. Bunlar glütensiz ve şeker ilavesiz. Yulaflı, hurmalı, kuru üzümlü, tereyağlı ve fındıklı lezzetli kurabiyeler. Brovni de tahinli ve leblebili. Yine her yerde bulamayacağınız bir brovni.” dedi. 

Şenliğin cumartesi günkü bölümünde; Piraye Erdoğan, Dr. Ayşegül Çoruhlu, Dr. Hasan İnsel, Özlem Güsar, Devrim Erbil, Zehra Öneyve Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur gibi alanında ünlü isimler farklı konularda seminerler verdi.

Pazar günü ise yine aynı kapsamda; Ayşegül Dinçkök, Ebru Arıcı, Aylin Zeynep Ertem, Dr. Kıvılcım Kayabalı, Meltem Gökhan ve Hülya Balıkavlayan gün boyu katılımcılarla birlikte olacak.

Muhabir; Hamdi Yörür