Bodrum'da Yelken Zamanı...

Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi tarafından, bu yıl 12.si düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) 10-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Bodrum'da Yelken Zamanı...

BIOR, 10 Ekim Salı günü saat 18.00’de Bodrum Marina’dan, Bodrum Belediye Meydanına kadar gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Yarışların startı 11 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de verilecek. 5 gün boyunca İçmeler/Bodrum parkurunda devam edecek olan yarışlar, 15 Ekim Pazar günü ödül töreni ile son bulacak. 

Bodrum Belediyesi’nin himayesinde ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışlara şu ana kadar 7 ülkeden, 51 kulüp ve 539 sporcu ön kayıt yaptırdı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras BIOR ile ilgili yaptığı açıklamada, dünyanın farklı ülkelerinden gelen genç sporcuların, sporun birleştirici gücünü en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtirken, “Yelken sporlarıyla anılan Bodrum’da yapılan Uluslararası Bodrum Optimist Yarışlarına katılan çocuklarımız burada birbirleriyle mücadele ederken, bir taraftan da dostluk bağı kuruyorlar. Doğal güzelliklerimiz, koylarımız ve yelkene gönül vermiş sporcularımızla birlikte kentimizin dünyada sporla yan yana anılmasının devamlılığını sağlamak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında dünyanın farklı ülkelerinden ve ülkemizin farklı şehirlerinden gelen sporcu gençlerimize her zaman olduğu gibi en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Ege’nin eşsiz maviliğinde yelken açacak sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.