Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:35:04' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:35:04' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656458

5 Bin Öğrenci Fidan Dikti...

Bodrum’da yaklaşık 5 bin öğrenci ile fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca 20 bin fidan dikildiği ifade edildi. 

5 Bin Öğrenci Fidan Dikti...

Bodrum’da yaklaşık 5 bin öğrenci ile fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca 20 bin fidan dikildiği ifade edildi. 

Geleceğe Nefes Kampanyası ile Türkiye 11 milyon fidana kavuşuyor. Fidan dikme kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 81 ilde 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de başladı. 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilmesinin planlandığı etkinlik Muğla ve Bodrum’da da gerçekleştirildi.  

Etkinliğin Bodrum ayağı Mumcular Bayır Mahallesi’nde yapıldı. Geçen 8 Ağustos’ta çıkan yangınla geniş bir ormanlık alanın zarar gördüğü bölgede, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nce fidan dikimine hazır hale getirildi.  

Bugün yapılan fidan dikimine ilçe genelindeki okullardan 5 bin öğrenci ile kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda görevli katıldı. 

Etkinliğe katılan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Belediye Başkanı Ahmet Ara ile yardımcıları, Cumhuriyet Savcısı Şükrü Aslan da fidan dikimi yapıp can suyu verdiler. 

BODRUM’UN YÜZDE 62’Sİ ORMAN

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“İnşallah burayı eski haline getireceğiz. Sadece burada değil, Türkiye genelinde Tarım ve Orman Bakanlığımızın düzenlediği güzel bir kampanya. 11 milyon ağaç gerçekten çok ciddi bir rakam. Dünya’nın en güzel yeri olan Bodrum ve Muğla’yı korumamız lazım. Buranın en güzel tarafı da yeşilliği. Zaten biliyorsunuz Bodrum’un yüzde 62’si orman. Bize emanet edilen bu güzellikleri bizden sonraki nesillere aldığımızdan daha iyi teslim etmemiz lazım.” 

ONLAR 10 YAKACAK, BİZ 1000 DİKECEĞİZ

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir de Bodrum ve Milas bölgesinin ormanlık bir alan olduğunu hatırlatarak “Bu ormanlık alan aynı zamanda bir risk alanı. Ormanlarımız yanıyor. Yakanlar en ağır şekilde cezalandırılacaklar. Bundan herkes emin olsun. Onlar 10 yakacak biz 1000 dikeceğiz” dedi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bayır’da Ağustos ayında çıkan yangından geniş bir ormanlık alanın zarar gördüğünü ifade ederek “Sağ olsunlar Orman Bölge Müdürlüğü ve İşletme Şefliğimiz gerekli çalışmaları yapmış, bize alanı hazırlamış. Bugün hep birlikte bu etkinliği yapıyoruz. Bu etkinlikler her 11 Kasım’da devam edecek. 11 Kasım’ın ağaç dikme günü ilan edilmesi son derece önemliydi” şeklinde konuştu. 

Bodrum Anadolu Lisesi öğrencisi Melisa Katan, “Güzel bir etkinlik yapıyoruz. Çevremiz ve doğamız için çok güzel bir etkinlik” dedi. 

Etkinliğe katılan ağaç diktikleri için çok mutlu olduklarını söylediler. 

Etkinlik boyunca 72 hektar alana, çoğunluğu çam olmak üzere yaklaşık 20 bin fidan dikildi.