5 Yıldızlı Otel El Değiştiriyor...

Bodrum’un Torba Mahallesi Usuluk Mevkii'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Thor Otel’in el değiştirdiği öğrenildi. Ünlü bir Türk iş insanının Azeri bir grupla ortak alındığı öğrenilen otelin 31 Ekim tarihine kadar mevcut yönetimi tarafından işletileceği de edinilen bilgiler arasında.

5 Yıldızlı Otel El Değiştiriyor...

Bugün bazı turizm sitelerinde, sahibi Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan olan otelin, bir kamu bankasına olan 32 milyon Avro kredi borcuna karşılık haciz konulduğu ve otelin icradan satışa çıkarılacağı yönünde haberler yayınlandı. Korkusuz Gazetesi yazarı Barış Yarkadaş da otel işletmecilerinin 3 yılı aşkın bir süredir bir kamu bankasına olan kredi borcunu ödemediğini iddia ederek “3 yılın sonunda haciz konulmak zorunda kalınan otel şimdi sessiz sedasız adrese teslim bir ihale ile satılmak isteniyor” ifadesini kullandı.

Çıkan haberler üzerine Kent Haber’in telefonla ulaştığı otel yetkilileri, otelin icralık olduğu iddialarını yalanladı. Otelin iyi bir teklif gelmesi üzerine hafta başında 35 milyon Avroya ünlü bir Türk iş insanı ve Azeri ortaklarına satıldığını ifade eden yetkililer, 31 Ekim tarihine kadar Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan’ın şirketi tarafından işletilecek otelin bu tarihten sonra yeni sahiplerine devredileceğini belirttiler. 

Otelin yeni sahiplerinin kimler olduğu sorusu henüz yanıt bulmazken, konuyla ilgili önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.