65 Yaş Üstü Seyirciyi Unutmadılar

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ oyununu, pandemi yasaklarından en çok nasibini alan 65 yaş üstü vatandaşların izinli olduğu saatlerde oynayacak. Türkiye genelinde 13 Mart’tan bu yana yaşamlarını “evde kal” çağrısına uyarak, günün sadece üç dört saatinde özgür olabilen, toplumun en mağdur bireyleri olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız tamamen izole bir yaşam sürdürüyorlar.

65 Yaş Üstü Seyirciyi Unutmadılar

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Türkiye’de ilk kez Bodrum’da 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyacı olan sanattan faydalanmaları için bir girişimde bulunduk. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatromuz Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen oyuncularla yaptığı toplantı sonucunda bu projeye imza attı. Kendilerini kutluyorum“ diyerek, 65 yaş üstü tiyatro severlere oyun müjdesini verdi. 

Oyun, 16 Nisan Cuma günü saat 11:00'de Nurol Kültür Merkezi'nde sergilenecek. Oyun, katılım talebine bağlı olarak tekrarlanacak. Pandemi kuralları çerçevesinde sınırlı sayıda seyirci alınacağından, oyunu izlemek isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Vatandaşlar rezervasyonu 0532 212 33 56 ve 0507 208 83 46 numaralı telefonlardan yaptırabilirler.