90.YIL ANISINA, 90 FİDAN DİKİLDİ...

Bir çok sivil toplum kuruluşunun organizasyonu, Konacık Belediyesinin destekleriyle...

90.YIL ANISINA, 90 FİDAN DİKİLDİ...
Bir çok sivil toplum kuruluşunun organizasyonu, Konacık Belediyesinin destekleriyle Cumhuriyetin 90. yıl anısına, 90 adet zeytin fidanı dikildi.

ÇYDD Bodrum Şubesi, AKUT, TEMA Vakfı, Kent Konseyi, Mavi Yol Girişimi, BİTAV, Peynir Çiçeği Gönüllüleri'nin bir araya gelerek organize ettikleri fidan dikme etkinliği sabah saatlerinde Konacık Beldesi Çırkan Mevkinde gerçekleştirildi. Konacık Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanan çukurlara özenle dikilen zeytin fidanları toprakla kavuşturularak, cansuyu verildi.

Sivil Toplum Kuruluşları yönetici ve üyelerinin katıldığı etkinlikte Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun da fidanlara cansuyu verdi.Etkinliğe katılan isimlerden biri olan AKUT Lideri Saadettin Uslu yapılan etkinlik hakkında şunları söyledi;

"Bodrum'da ki birçok STK'nın ortaklaşa yaptığı bir organizasyon. Cumhuriyetimizin 90. yıl nedeniyle 90 tane zeytin fidesini Konacık Beldesindeki Çırkan Mevkine dikimini gerçekleştiriyoruz. Umarım özgürlüklerimiz de zeytin fidesinin çerçevesinde gelişir ve büyür. Sonsuza kadar özgür kalırız" dedi.

ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı ise 90. yıla, 90 Cumhuriyet fidanı dikmek için burada olduklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Cumhuriyet gibi uzun ömürlü zeytin ağaçlarını seçtik. Anadolu ağacı zeytin ağacı, bereketi simgeler ve aynı zamanda barışı simgeler. O neden zeytini seçtik, bölgemizin ağacı. Diktiğim ilk ağaç değil ama Cumhuriyet adına diktiğim ilk ağaç. Çok mutluyum" dedi.

Konacık Beldesinde yaşayan ve etkinliğe destek veren Halil Türk, fidan dikimine destek vermek için toplandıklarını, fidanların büyüdüğünü kendilerinin göremeyebileceğini ama kendilerinden sonra geleceklerin göreceğini ifade etti.

Bodrum TEMA Vakfı sorumlusu Haluk Ortaç ise amaçlarının ormanlarımızı korumak, güçlendirmek ve çoğaltmak olduğunu, bu görevi çok keyifli ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi.