Adliye Girişinde HES Kodu Zorunlu

Bodrum Adliyesi’ne girişte de HES kodu zorunlu hale geldi.

Adliye Girişinde HES Kodu Zorunlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonra koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler açıklanmış ve AVM girişlerinde HES kodu uygulamasına geçileceği ifade edilmişti. Bodrum’da Oasis AVM girişlerinde HES kodu uygulamasına geçildi. 

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan bilgilendirmeye göre adliye girişlerinde de HES kodu zorunluluğu getirildi. Yapılan bilgilendirmede “Adliyemiz girişinde 07.12.2020 (Pazartesi) den itibaren HES kodu uygulamasına geçilecektir” denildi. 

SÜRE 8 ARALIK’A UZATILDI

Öte yandan ulaşım kartlarında da 30 Kasım’dan itibaren HES kodu zorunluluğu getirileceği ifade edilmişti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı noktaları önünde vatandaşlarının oluşturduğu başvuru yığılmasından dolayı bu süre 8 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada "Ulaşımda HES kodunun zorunlu hale gelmesi sebebiyle HES kodunun Kent Kart (ulaşım kartlarına) eşleştirilme süresi 08.12.2020 tarihine kadar uzatılmıştır. HES kodu ile Muğla Kent Kartlarınızı (ulaşım kartlarınızı) https://hes.mugla.bel.tr linkinden eşleştiriniz" ifadeleri kullanıldı.