Ağdan Dev Kaya Levreği Çıktı!

Kıyıkışlacık'ta denize açılan bir balıkçının ağına 22.5 kilogramlık kaya levreği takıldı. Boyu bir buçuk metreyi aşan balık, kilosu 40 liradan satışa çıkarıldı.

Ağdan Dev Kaya Levreği Çıktı!

Milas’ta antik dönemden bugüne balıkçı kenti unvanını koruyan Kıyıkışlacık’ta bir balıkçı, boyu bir buçuk metrenin üzerinde 22,5 kilogram ağırlığına bir kaya levreği yakaladı. Satışa çıkarılan balık, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Kıyıkışlacık’ta yaşayan balıkçı Ahmet Pala, her zamanki gibi balık avlamak için denize açıldı ve ağını denize bıraktı. Bir süre sonra ağını toplamaya başlayan balıkçı, ağın normalden daha ağır olduğunu fark etti. Ağırlaşan ağı sabırla tekneye çeken balıkçı, ağa takılan bir buçuk metrenin üzerindeki kaya levreğini görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Kıyıya çıkarıldıktan sonra tartılan balık, tam 22,5 kilogram geldi. Balık tezgâhında sergilenerek kilosu 40 liradan satışa çıkarılan kaya levreği, balıkçıya gelenlerden yoğun ilgi gördü.

Dev kaya levreğini yakalamanın mutluluğunu yaşayan balıkçı Ahmet Pala, “İlk defa böyle büyük bir balık yakaladım. Genellikle kaya levreği 5-10 kilogram arasında gelir. Tuttuğum balık 22,5 kilogram” diye konuştu.


Kaynak: Haber Milas