Altyapı Tamamlanmadan Üstyapı Yok!

Bodrum’da belediye tarafından yapılan çalışmalarda, ilgili kurumların altyapı çalışmaları bitmeden üstyapı çalışmaları yapılmıyor.

Altyapı Tamamlanmadan Üstyapı Yok!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın göreve geldiği günden bu yana vurguladığı, "Geçici çözümlerle günü kurtarmak değil, Bodrum’un sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz" mottosuyla hareket eden Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, yaptıkları tüm çalışmalarda ilgili kurumlar tarafından altyapısı tamamlanmayan sokak ve caddelerde üstyapı çalışmasının gerçekleştirmediği açıklandı. Bodrum Belediyesi'nden yapılan açıklamada, altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda baştan aşağı yenileme çalışması gerçekleştirildiği, kalıcı çözümlerle çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.

Bu kapsamda yılbaşından bu yana ilçe merkezinde gerçekleşen çalışmalarda Bodrum Menekşe Sokak, Tepecik Mahallesi, Osman Kızıldereli Sokak, Eskiçeşme Mahallesi, Suat Kaya Sokak ve Şapel Sokakta altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlandığı vurgulanarak, Umurça Mahallesi'nde ise Bardaklar ile Alaiyeli Galip Efendi sokakta çalışmalarını sürdüren ekiplerin, ilgili kurumların altyapı çalışmalarını tamamlamasıyla her iki sokakta yağmur suyu hattı çalışmasını tamamladığı, yol tesviye ve sıkıştırma çalışmalarını da tamamlayan ekiplerin, kilit parke taş çalışmasına başladığı belirtildi. 

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, Eskiçeşme Mahallesi Şafak Sokak'ta yol söküm, tesviye ve yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı. Bardakçı mevkii Şapel Sokak ve Çırkan Mahallesi genelinde de ilgili kurumlarca alt yapı çalışmaları devam ederken, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarına başlanacak.

Bitez Mahallesi 2120 ve 2126 Sokak, Ortakent Mahallesi Gülbahçe Sokak ve Manzara Sokak'ta da ilgili kurumlarca altyapı çalışmalarının ardından kilit parke taş çalışmaları tamamlandı. Küçükbük Mahallesi Farilya Caddesi, Gündoğan Mahallesi Atatürk Caddesi ve Necip Nalbant Caddesi, Dirmil Mahallesi Öğretmen Yusuf Caddesi ve 164.Sokak, Yalıkavak Mahallesi 78.Sokak ve Ulus Caddesi’nde ilgili kurumların alt yapı çalışmaları tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmaları da tamamlandı.  Yalıkavak Mahallesi Ethemağa ve İrme sokaklarda, Geriş Mahallesi 25.Sokak'ta ise yol söküm ile ilgili kurumların alt yapı çalışmaları devam ediyor. Mumcular Mahallesi 220, 226, 227, 228 sokaklarda ve Yokuşbaşı Caddesinde ilgili kurumlarca altyapı çalışmaları tamamlanırken, kilit parke taş çalışmalarına başlanacak.