ARALIK AYINDA, DENİZ VE GÜNEŞ KEYFİ...

Hava sıcaklığının 20 derece olarak ölçüldüğü Bodrum'da, güneşli havanın keyfini...

ARALIK AYINDA, DENİZ VE GÜNEŞ KEYFİ...
Hava sıcaklığının 20 derece olarak ölçüldüğü Bodrum'da, güneşli havanın keyfini çıkaran bazı vatandaşlar denize girdi.

ilçede hava ve deniz suyu sıcaklığı 20 derece olarak hissediliyor. Sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren sahil kenarlarında yoğunluk oluşturuyor.

Bu hafta ortasından itibaren soğuk hava dalgasının etkisi altına girmesi beklenen Bodrum'da, Aralık ayı ortalamalarının çok üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle Kumbahçe, Paşatarlası, Cumhuriyet Caddesi ile Neyzen Tevfik Caddelerinde gözle görülür yoğunluk oluşturan vatandaşlardan bazıları denize girerken, bazıları da aileleriyle birlikte kafe ve restoranlarda oturarak vakit geçirdi.

İçeye tatil için İstanbul'dan gelen Nilay Görnü, İstanbul'daki soğuk havanın ardından Bodrum'un kendilerine çok iyi geldiğini söyledi. Denize girmeyi de düşündüklerini ifade eden Görnü, "Montlarla ve kazaklarla gelmiştik ama neredeyse denize gireceğiz. Bodrum'da olmak çok güzel. İnşallah böyle devam eder" dedi.

Almanya'dan geldiğini ifade eden Tuana Coşkun da, Bodrum'da yaşamayı şu sözlerle dile getirdi:

"Almanya'da okullar tatil olduğu için geldim. Orası çok soğuk, kar yağacak gibi. Bugün denize girmeyi veya ayaklarımı suya sokmayı bile düşünüyorum" dedi.

Köpeğiyle birlikte botla denize açılan Aylin Yazıcı Kip de, bahardan kalma bir gün yaşadıklarını ifade ederek, "Akşamları biraz soğuk oluyor ama gündüzleri muhteşem. Bodrum'da yaşamak çok güzel" şeklinde konuştu.

Öte yandan okuldan çıkan bazı çocukların da, aileleriyle birlikte sahil kenarlarında gezinti yaptığı ve parklarda zaman geçirdikleri gözlendi.