Aras; 'Yüklenici Firmalar Uyarıldı'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kızılağaç–Yalı yolunda yürütülen altyapı çalışmalarında vatandaşın yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için çalışmaların hızlandırılması talimatı verildiğini söyledi.

Aras; 'Yüklenici Firmalar Uyarıldı'

Belediye meclis toplantısında ilçede devam eden altyapı çalışmalarına değinen Başkan Aras, Kızılağaç ve Turgutreis bölgelerindeki çalışmalarda vatandaşların mağduriyet yaşadığını ifade ederek şunları söyledi;

“Özellikle Torba, Kızılağaç, Yalıçiftlik, İçmeler atık su arıtma tesisi ve kanalizasyon hattı faaliyetleri sürdürülüyor. Bu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ve Turizm Bakanlığı’nın ihaleye çıkmasıyla yapıldı. Kızılağaç yolunda çalışmalar sürüyor ama bizler de özensiz çalışıldığını tespit ediyoruz. Sık sık gidip ilgili firmaya işlem yapıyoruz, hem biz, hem Büyükşehir, hem de Turizm Bakanlığı. Ancak şu ana kadar özenli bir çalışmayı pek göremedik. En son sayın Kaymakamımızla görüşmeler yaptık. Bakanlıktan ve MUSKİ’den ilgili daire başkanları geldi. Firmaya son kez yine bir uyarı verdik ve artık orada asfaltlama çalışmasına başlamasını istedik. Biz belediyemizin üreteceği sıcak asfaltı firmaya vererek orada yama yapmasını sağlayacağız. Ancak hava şartları dolayısıyla birkaç gün daha gecikebilir ama bilinsin ki bu işin üstündeyiz.”

Turgutreis bölgesindeki çalışmaların sürdüğünü de dile getiren Aras, “Turgutreis –Gümüşlük arasındaki Kadıkalesi güzergahını da biz kendimiz belediye olarak yama yaptık. Aslına bakarsanız yine bizim işimiz değildi ama gidip yaptık. Çünkü orada büyük bir mağduriyet var. Orada da tutanaklarımızı tuttuk, cezalarımızı yazdık. Baktık ki bu arkadaşlar işin altından kalkamayacak, geçici olarak çözüm bulduk, bakımlarını da sürdürüyoruz” dedi. 

Aydem’in 11 ayrı şantiyede kazılarını sürdürdüğünü de aktaran Aras, “Her tarafta çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız yapılmak durumunda. Aydem’in çalışmaları, birkaç gün sonra havalar soğursa elektrik krizi yaşamamak adına yapılan çalışmalar. Biz de onların önünü sürekli açıyoruz” şeklinde konuştu.