ARKAS MİLTA MARİNA CUP YARIŞLARI SONA ERDİ...

Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas ile...

ARKAS MİLTA MARİNA CUP YARIŞLARI SONA ERDİ...
Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas ile Marinacılık sektörünün lideri konumundaki Milta Bodrum Marina’nın güçlerini ve deniz tutkularını bir araya getirerek organize ettiği Arkas Milta Marina Cup 28-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Fyling Box-Arkas teknesiyle bu yıl 5.inci kez yarışan Arkas Sailing Team IRC kategorisinin değişmez birincisi oldu.

27 Ağustos gecesi Bodrum Marina Yacht Club’te gerçekleşen açılış kokteylinin ardından, yarış 28 Ağustos’ta 27 tekne ve 300’e yakın yarışçının katılımı ile start aldı. Bodrum açıklarında kurulan hattan start alan ekipler, Bodrum Kos etabında birinci günü tamamladılar. İlk gün IRC- A sınıfları 24 millik, IRC B-Katamaran ve Destek sınıfları 20 millik rotada Batıdan esen 8-9 knot rüzgarla mücadele eden ekipler Kos Marina’nın kendileri için hazırladığı “Hoşgeldiniz” partisine katılarak günün yorgunluğunu attılar.

Yarışın ikinci gününde Kargı adasında hazırlanan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile birlikte Yalıkavak rotası için start aldılar. Kardak kayalıklarını sancakta, Çavuş Adası ve Büyükkiremit adalarını İskelede bırakarak Yalıkavak açıklarında kurulan finish hattına yönelen tekneler, IRC A sınıfı yaklaşık 18 mil, IRC B-Destek ve Katamaran sınıfları yaklaşık 16 mil süren coğrafi rotayı kuzey-kuzeybatıdan esen 14-15 knot rüzgarla bitirdiler. Yelkenciler İkinci günün yorgunluğunu Yalıkavak Palmarina ev sahipliğinde düzenlenen muhteşem bir parti ile attılar.

Yarışın üçüncü gününde Büyükkiremit Adasında kurulan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile birlikte Topan Adasını İskelede-Kargı Adasını sancakta- Çelebi Adasını Sancakta bırakarak Bodrum’da kurulan finiş hattına yönelen tekneler, IRC –A sınıfı yaklaşık 22 millik, IRC B-Destek ve Katamaran sınıfları 20 millik coğrafi rotayı Güneybatıdan esen 14-15 knot rüzgarla yarışı tamamladılar.

ARKAS MİLTA MARİNA CUP’ın son gününde Kuzeybatıdan yaklaşık 15-16 knot esen rüzgarla hazırlanan şamandıra etabında yarışçılar son mücadelelerini verdiler.

Milta Bodrum Marina lift alanında hazırlanan görkemli kapanış ve ödül gecesinde yarışçılara kupaları verildi.IRC A-1 Sınıfı birincisi FLYING BOX –ARKAS teknesiyle Arkas Sailing Team, IRC A- 2 Birincisi PALMARİNA BODRUM-İZMİR YELKEN AKADEMİSİ, Irc -B Birincisi DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ-KALKIŞ, Destek Sınıfı birincisi JOY-DENIZ CADILARI, Katamaran sınıfı birincisi GRANDPA tekneleri oldu.

Gecede yarışçılar FLIPSIDE BAND orkestrasının muhteşem müzikleri ile yarışın yorgunluğunu doyasıya eğlenerek geçirdiler.