Asılsız Paylaşımlar Hayranlarını Üzdü

Sosyal medya hesaplarında sık sık tanınmış isimlerin hayatını kaybettiğine dair yapılan asılsız paylaşımlar pes dedirtiyor. Bu üzücü paylaşımlardan biri de yaşamını Bodrum'da sürdüren Türk sinemasının büyük isimlerinden Fatma Girik için yapıldı.

Asılsız Paylaşımlar Hayranlarını Üzdü

Bugün sosyal medya platformlarından birinde yapılan bir paylaşımda, Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik'in hayatını kaybettiği yazıldı. Bilginin doğruluğunu teyit etmeden, hiç bir yerel ya da ulusal haber sitesine bile bakma zahmetinde bulunmayan bir takım kullanıcılar da bu kirli bilgiyi hızla yaydı. 

Bazı duyarlı kişiler ise öncelikle Torba Mahalle Muhtarı Suat Kaya'dan ve usta sanatçı Girik'e yakın isimlerden ya da bölgedeki gazetecilerden bilginin doğruluğunu araştırdı. İşin doğrusunu öğrenen vatandaşlar da yapılan asılsız paylaşımlara tepkilerini yine sosyal medyadan dile getirdi.

Bu arada, geçen hafta rahatsızlandıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Bodrum İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner'in de yaşamını yitirdiğine dair dedikodular da aldı başını gitti. Güner’in tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun da iyi olduğu bildirildi. 

Ünlü oyuncu Fatma Girik de Torba’daki evinde istirahat ediyor.