İhtişamıyla Göz Kamaştırıyor...

Katar kraliyet ailesine ait olduğu bildirilen “Katara” isimli süper yat, Bodrum’a demirledi.

İhtişamıyla Göz Kamaştırıyor...

2010 yılında Almanya’da inşa edilen 124 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğindeki süper yat “Katara”, gece saatlerinde Bodrum’a geldi. Üzerinde bir de helikopter bulunan Katar bayraklı muhteşem yat gemi yanaşma limanına bağlandı. Değerinin 200 milyon sterlinin üzerinde olduğu ifade edilen "Katara", ihtişamıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 

Sakarya’dan Bodrum’a gelen Necip Şahin adlı tatilci, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Muhteşem. Benim imkanım olsa hayatım boyunca onun içinde yaşamak isterim. Böyle bir yat, rüyalarımızı süslüyor. Böyle bir yata binmek bana Dubai’de nasip olmuştu. Hayatın boyunca içinden hiç çıkmazsın. Ama Türkiye’de böyle imkanlara kavuşmak zor. İnşallah bize de bir gün nasip olur” diyerek hayallerini dile getirdi.

Güvertesi tik ağacından yapılan “Katara”, alüminyum üst yapıya sahip çelik bir gövdeye sahip. Saatte 20 knot hıza ulaşabilen yat, 95 mürettebatıyla 34 kişiyi ağırlayabiliyor. 

Yatın mevcut Katar Emiri Tamim bin Hamad bin Khalifa Al Thani'ye veya Katara Hospitality Group başkanı Şeyh Nawaf bin Jassim Bin Jabor Al-Thani'ye ait olduğu iddia ediliyor.

Süper yatın ilçeden ne zaman ayrılacağı bilinmiyor.