Mega Yatlar Gelmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum, dünya zenginlerinin milyonlarca euro değerindeki lüks yatlarını ağırlamaya devam ediyor.

Mega Yatlar Gelmeye Devam Ediyor

Meksikalı milyarder Alberto Baillères'in sahibi olduğu Maya Queen IV adlı yat Bodrum’a geldi. Gemi yanaşma iskelesine bağlanan mega yat, çelik bir gövdeye ve alüminyum üst yapıya sahip. 93 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğindeki yatta, 8 kabinde 16 yolcu ve 24 mürettebat ağırlayabiliyor. 

Avustralya'da 2003'te inşa edilen ve dış dizaynı ile ilgi çeken Malta bayraklı 69 metrelik süper yat "Saluzi" de Bodrum’a demirledi. Bodrum Kalesi açıklarında demirleyen yatta iki ana suit, spa, iki jakuzi, spor salonu, açık hava sineması, dalış merkezi ve 16 çift kabin bulunuyor. İçinde her türlü imkanı barındıran yat, lüks bir oteli aratmıyor. 

Öte yandan Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansur'un 500 milyon pound değerindeki süperyatı "Blue" da henüz Bodrum’dan ayrılmadı. Yatta Mansur’un olup olmadığı bilinmezken, yata zaman zaman helikopterin inip kalktığı görülüyor.