AYDEM İş Akitlerini Sonlandırdı!

Önceki gün Umurca Mahallesi Mümtaz Ataman Caddesi’nde devam etmekte olan alt yapı çalışmalarını görüntüleyen gazeteci meslektaşımıza yönelik çirkin saldırı ile ilgili AYDEM'den açıklama geldi.

AYDEM İş Akitlerini Sonlandırdı!

Önceki gün Umurça Mahallesi Mümtaz Ataman Caddesi üzerinde Aydem tarafından yürütülen elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları, zamanlaması nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşlar ve esnafın tepkilerine neden olurken, bölgede konuyla ilgili haber çalışması yapan Fatih Bozoğlu, bölgedeki görevlilerin sözlü ve fiziki saldırısına uğramış, kamerası kırılmıştı. 

Çirkin saldırıya toplumun tüm kesimlerinden tepki geldi. Bodrum ve Muğla’da görev yapan basın mensupları, saldırıya tepki gösterdi. 

Toplumun tüm kesimlerinden gelen bu tepkiler üzerine AYDEM'den konu ile ilgili bir açıklama yayımlandı. Açıklamada yaşanan olaydan duyulan üzüntü dile getirilerek saldırının faili alt yüklenici çalışanlarının şirketle ilişkilerinin sonlandırıldığı açıklandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Muğla ili Bodrum ilçesi Umurca Mahallesi Mümtaz Ataman Caddesi’nde devam etmekte olan alt yapı çalışmaları ile ilgili Gazeteci Sn. Fatih Bozoğlu’nun çekim yaptığı sırada yaşananlarla ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur. 

Alt yüklenici şirket çalışanları ve Sn. Fatih Bozoğlu arasında yaşanan, çalışma prensiplerimizle ve kurumsal hassasiyetlerimizle bağdaşmayan bu üzücü olayın ardından kendisiyle iletişim sağlanmıştır. Konu ile ilgili üzüntümüz ve geçmiş olsun dileklerimiz paylaşılmıştır.

Bahsi geçen alt yüklenici çalışanlarının şirketimizle olan ilişkileri sonlandırılarak, tekrarının yaşanmaması adına gerekli önlemler alınmıştır.

Sn. Fatih Bozoğlu’na tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Saygılarımızla,"