BELEDİYE MEYDANINDA FİDAN DAĞITIMI YAPILDI

Bodrum Kaymakamlığı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Bodrum Orman İşletme Şefliği...

BELEDİYE MEYDANINDA FİDAN DAĞITIMI YAPILDI
Bodrum Kaymakamlığı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Bodrum Orman İşletme Şefliği tarafından organize edilen etkinlikte, vatandaşlara 3 bin 500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Milas Orman İşletme Müdürü Tayfun Kazakoğlu, Bodrum Orman İşletme Şefi Önder Barut, Ak Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Meydana getirilen ve içinde, Kara Servi, Defne, Dut, Harnup, Mavi Servi, Fıstık Çamı, Erguvan ve Zakkum fidanlarının bulunduğu kamyonet kapaklarının açılmasını sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar fidan almak için birbirleriyle yarıştılar.

Dağıtım öncesi gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Gödekmerdan şunları söyledi;

"21 Mart Dünya Ormancılık Günü aktiviteleri arasında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak fidan dağıtımı yapıyoruz. Milas Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Bodrum Orman İşletme Şefliğimiz vasıtasıyla çeşitli türde orman ağaçları tüplü fideler şeklinde vatandaşlarımıza dağıtılacak. Çok büyük bir ilgi var. İnşallah bu etkinliğimiz amacına ulaşır. Çok daha yeşil bir Bodrum, çok daha yeşil bir Türkiye amaçlıyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından ilk fidanları Kaymakam Gödekmerdan kendi eliyle dağıttı. Fidanlarını alan vatandaşlardan Gülseren Bozova "Önemli olan almak değil tabi bunları dikmek ve bakmak. İnsanın yerinin olması. Yoksa alıpda köşe başına bıraktıktan sonra hiç bir anlamı yok bence" dedi.

Bahçesine dikmek için fıstık çamı aldığını belirten Mehmet Akbal ise "Bodrum için çok güzel bir şey. Devamını bekliyoruz." dedi.

3 bin 500 adet fidanı ücretsiz olarak vatandaşlara dağıttıklarını ifade eden Milas Orman İşletme Müdürü Tayfun Kazakoğlu şöyle konuştu;

"Vatandaşlarımıza hem çevre bilinci oluşturmak hem yeniden fidanları kendi elleri ile toprağa dikmesi için bu etkinliklerimiz düzenliyoruz. Bu sene Milas Orman İşletme Müdürlüğü olarak bölgede 204 bin adet fidan dikimi yaptık" dedi.

Etkinliğe katılan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emre Manyas "Güzel bir etkinlik herkes faydalanıyor. Ağaçlandırma ve oksijen çok önemli, güzel bir etkinlik oldu." dedi.

Ağaçları çok sevdiğini ifade eden Sultan Bayramlı isimli vatandaş şunları söyledi;

"Çok seviyorum ağaçları, yeşilliği. Bayılıyorum bunlara. Hemen gidip bahçemize ekeceğiz." şeklinde konuştu.

Vatandaşlara, ağaçlandırma hakkında bilgilendirme broşürlerinin dağıtıldığı etkinlikte 3 bin 500 adet fidan kısa sürede tükendi.