'Bi Zamanlar' Görücüye Çıkıyor...

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi “Bi Zamanlar” sergisine ev sahipliği yapacak.

'Bi Zamanlar' Görücüye Çıkıyor...

Resim Sanatçısı Faruk Günayer’in oryantalist tarzdaki yağlı boya eserleri, 24 Eylül-13 Ekim 2020 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 

İlk resim atölyesini İstanbul Kadıköy’de açan Günayer, uzun yıllar oryantalist tablolar yaptı. Tarz olarak oryantalizmi seçme nedeni, geçmiş döneme ait sosyal yaşam ve tarihi mekanları günümüze taşıma isteği olduğunu söyleyen sanatçı, tarihi kaynak ve dokümanları inceleyerek, tablolarında o döneme ait sosyal yaşamı gösteren kompozisyonlar oluşturdu.

Bugüne kadar çok sayıda öğrenci yetiştiren sanatçı, çalışmalarını halen Bodrum’daki Faruk Günayer Resim Atölyesi’nde sürdürüyor. Günayer haftanın belli günlerinde, resim sanatına gönül vermiş öğrencilerine, ders vermeye devam ediyor. 

“Bi Zamanlar” sergisi 24 Eylül-13 Ekim 2020 tarihleri arasında saat 10:00-22:00 saatleri arasında Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gezilebilecek. 

Faruk Günayer Kimdir?

Van’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve liseyi İstanbul’da okudu. Haydarpaşa Lisesi’nde resim hocası Mehmet Pesen’in yönlendirmesiyle, Mimar Sinan Üniversitesi’ne girerek, grafik eğitimi aldı. Prof. Dr. Süheyl Ünver’den tezhip eğitimi aldı. Özel bir atölyede tezhip üzerine eğitim verip, öğrenciler yetiştirdi.  İş hayatını, İstanbul’un tanınmış reklam ajanslarında grafiker ve art direktör olarak sürdürdü. 10 yıl kadar kendisine ait reklam ajansı ve basımevini yönetti.