Bodrum'da Görkemli Kutlama

Trendyol 1’inci Lig’de play-off şampiyonu olup Süper Lig'e yükselen Bodrum Futbol Kulübü'nün tarihi zaferi binlerce kişinin katılımıyla doyasıya kutlandı.

Bodrum'da Görkemli Kutlama

Akşam saatlerinde üstü açık otobüse binen futbolcularla teknik heyete Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de eşlik etti. Gümbet'teki tesislerden başlayan konvoy, Gümbet Barlar Sokağı ve Degirmenler mevkisinden Neyzen Tevfik Caddesi'ne uzandı.

Takım otobüsüne taraftarlar da motosikletlerle eşlik etti. Takım otobüsünü Milta Marina önünde binlerce taraftar karşıladı. Marşlar, şarkılar ve meşaleler eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

 

Büyük coşkunun yaşandığı kortej, renkli görüntülere sahne oldu. Meydana kurulan platformda ilk olarak kulüp yönetimi ve çalışanları vatandaşları selamladı. Ardından futbolcular ve teknik heyet, tezahüratlar eşliğinde sahneye çıktı.

“MAÇLAR BODRUM’DA OYNANACAK”

Gecenin açılış konuşmasını yapan Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, kulübün geçmiş dönem başkanı Rıza Karakaya’ya emeklerinden ötürü teşekkür etti. Bodrum FK’nın Süper Lig maçlarını Bodrum’da oynayacağını dile getiren Öztürk, şöyle dedi;

“Biz buraya kadar getirdik. Bundan sonra giderse değerli büyüklerimin, değerli devlet adamlarının, değerli yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin desteği olmadan bu takım gitmez. Biz varız, onlar da varlar. İnşallah maçı burada oynayacağız. Bu konuda Sayın Valimize gittik ve ışıklandırma konusunda bir hafta içerisinde gerekli ön izinler alındı. Işıklandırma işine bir an önce başlayacağız, bir an önce yapacağız.”

Sahneye büyük bir Bodrumspor bayrağı ile çıkan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, “Allah yaşatmayacağı hiçbir şeyin hayalini kurdurmaz. Bu memleket, bu şehir, sizler, bu takıma inandınız, yönetime inandınız, hocalarına inansınız, aslanlarına inandınız. Bugün bu meydanda Bodrumsporumuzun Süper Lig’e çıkışını kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ile CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, yaptıkları konuşmada Süper Lig’e yükselen Bodrum Futbol Kulübü'nün tarihi zaferini kutlayıp bu başarıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

“HERKESTEN TAKIMA DESTEK BEKLİYORUZ”

Sahneye Bodrumspor bayrağı ile çıkan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ve yeşil beyazlı kulübün golcüsü Celal Dumanlı ile Sepetçioğlu oynadı. Aras yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

“Bu takıma sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Herkesten takıma destek bekliyoruz. Bodrum’da çalışan, Bodrum’da yatırım yapan, Bodrum’dan kazanan herkesin bu takıma borcu var. Bu takım bize daha çok mutluluklar yaşatacak. Ben bu duygularla Muğla’dan da Bodrumsporumuza en büyük desteği vermeye söz veriyorum.”

BODRUM’A YENİ STADYUM

Tüm Muğla’nın kalbinin Bodrumspor için çarptığını söyleyen Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, “Kahraman futbolcularımız Süper Lig’de de büyük başarılara imza atacaklar. Biz Valilik olarak tüm imkanlarımızla Bodrumsporumuzun yanında olacağız. İnşallah Bodrum’a güzel bir stat kazandırmak için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeryüzü cenneti, turizmin merkezi Bodrum artık sporun da merkezi.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi ve konfetiler eşliğinde şampiyonluk kupası kaldırıldı. DJ Ersin’in sunuculuğunu üstlendiği gecede “Aşk Bodrum’da Yaşanıyor” şarkısıyla geniş kitlere ulaşan sanatçı Bülent Serttaş konser verdi. 

Muhabir; Hamdi Yörür