Bodrum 19 Mayıs Coşkusuna Hazır...

Bodrum, milli mücadelenin 100'üncü yılında 19 Mayıs coşkusunu yaşayacak. STS Bodrum Okul Gemisi ise 19 Mayıs sabahı Samsun'a çıkacak. 

Bodrum 19 Mayıs Coşkusuna Hazır...

Bodrum, milli mücadelenin 100'üncü yılında 19 Mayıs coşkusunu yaşayacak. STS Bodrum Okul Gemisi ise 19 Mayıs sabahı Samsun'a çıkacak. 

Milli mücadelenin 100'üncü yılında Bodrum tam bir bayram havasına girecek. Bodrum'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, muhteşem bir konserle final yapacak. Cumhuriyet tarihinin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum'u 7 Mayıs tarihinde Samsun'a uğurlayarak, 100'üncü yıl kutlamalarını başlatan Bodrum Belediyesi, bu anlamlı günün akşamında Belediye Meydanı'nda bir konser etkinliği düzenleyecek.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında gerçekleştirilecek konser öncesi Bodrum’da bir de fener alayı düzenlenecek.Saat 21.00’da Milta Bodrum Marina önünden başlayacak kortej ve yürüyüş, Bodrum Belediye Meydanı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sonlanacak. Coşku, Belediye Meydanı’ndaki konserle devam edecek.

STS BODRUM SAMSUN'A ÇIKIYOR

Öte yandan, 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında 7 Mayıs'ta Samsun'a uğurlanan STS Bodrum Okul Gemisi'nin "Gazinin İzinde" yolculuğu da 19 Mayıs sabahı Samsun Tütün İskelesi'nde son bulacak. STS Bodrum Okul Gemisi, Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) organizatörlüğünde ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinesinde icra edilen "Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi"ne İstanbul'dan katılarak "Ege'den Karadeniz'e 100'üncü Yılında Gazinin İzinde" yolculuğunu sürdürüyor. Bodrum'un gemisi, yarın sabah saat 09:00'da Tütün İskelesi'ne yanaşacak. Bodrum yolcuları, 19 Mayıs günü Samsun'da gerçekleştirilecek törenlere katıldıktan sonra dönüş yapacak.

Bodrum Belediye Başkanlığı ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri programı şöyle; 

PROGRAM:

09:30     Belediye Meydanında çelenk sunumu
10:30     Bodrum Şehir Stadı'nda resmi tören
21:00     Fener Alayı (Milta Marina-Bodrum Belediye Meydanı)
21:30     Bodrum Oda Orkestrası ve Öğretmenler Korosu konseri 
    İskele Meydanı Mendirek Fener bölgesinde 8 dakikalık havai fişek gösterisi