Bodrum Cup’ta Kerem Görsev Dinletisi

33'üncü American Hospital The Bodrum Cup, Çökertme – Çökertme etabı ve Kerem Görsev'in verdiği konser ile devam etti.

Bodrum Cup’ta Kerem Görsev Dinletisi

The Bodrum Cup yarışlarında yelkenler Çökertme – Çökertme etabında yarıştı. Yarış sonrası yelkenliler Ağustos ayındaki yangında büyük zarar gören Çökertme'de demir attı, ardından çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Orman yangınlarını söndürme mücadelesinde emek verenlerin de katıldığı etkinlikte, "İyilik Alanı" olarak isimlendirilen etkinlik alanında Çökertmelilere destek olabilmek için yöre sakinlerinin kendi ürettikleri ürünlerin satışını yapabilecekleri çadırlar kuruldu. Çökertmeliler stantlarında kendi elleriyle yaptıkları sabun ve el işlerinin yanı sıra zeytinyağı, bal ve reçel gibi birçok taze ve doğal ürün satışı yaptılar.

Yanındayım Derneği de 5-14 yaş arasındaki çocuklarla Çökertme'de İyilik Alanında buluşarak eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdi. Çocuklara ayrılan en büyük çadırda oyunlar oynandı, hediyeler paylaşıldı ve çocuklar dilekleri balonlarla gökyüzüne bıraktı.

Bodrum Dans Kulübü'nün Kamerun, Macaristan, Polonya gibi dünyanın dört bir yanından gelen genç üyeleri de Land Art etkinliği çerçevesinde yangın alanlarından topladıkları malzemelerle küllerinden doğan bir Anka kuşu heykeli ve birçok enstalasyon oluşturdular. Yapılan heykel daha sonra Bodrum'a getirilerek orada sergilenecek.


 
KEREM GÖRSEV KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Saat 17:00'de Çökertme sahiline büyük beyaz bir piyano getirilerek yangın alanından toplanan yanmış ağaçlar arasındaki doğal bir platforma yerleştirildi. Alanda Çökertmeli çocukların ağzından yangının nasıl betimlendiğinin anlatıldığı anlar yürekleri burksa da umutların yeniden yeşerdiğine vurgu yapıldı. Ünlü caz piyanisti Kerem Görsev'in muhteşem piyano dinletisi ile katılımcılar duygusal anlar yaşadı. Dinleti sonunda sanatçı defalarca sahneye çağrıldı.
 
Yarışlarda bugün Çökertme - Kissebükü Etabı gerçekleşecek. Yarışların ardından Kerim Sabuncuoğlu “Yaşanabilir bir dünya için sualtında mesajınız var” adlı etkinlikte ziyaretçileri ile buluşacak.